*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS: SERBIJOS NARYSTĖ ES IR NATO SUSTIPRINS BALKANŲ REGIONO IR EUROPOS SAUGUMĄ

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas rugpjūčio 3 dieną susitiko su Serbijos užsienio reikalų ministru Vuku Jeremičiumi, atvykusiu į Lietuvą.

Lietuvos diplomatijos vadovas parėmė Serbijos siekius tapti Europos Sąjungos nare ir paragino toliau siekti glaudesnio bendradarbiavimo su NATO.

„Ateities Europa neįsivaizduojama be Serbijos narystės ES“, – teigė V.Ušackas.

Ministrai aptarė situaciją Vakarų Balkanų regione ir Kosovo klausimą. Ministras V.Ušackas paragino Serbiją laikytis konstruktyvios pozicijos stiprinant Vakarų Balkanų šalių regioninį bendradarbiavimą ir gerinant ryšius su ES Kosovo klausimu. V.Ušackas pažymėjo, kad Serbijos piliečiai nuo 2010 metų pradžios į ES turėtų vykti be vizų, jeigu Serbija visiškai atitiks ES keliamus reikalavimus.

V.Ušackas paprašė Serbijos paramos ambasadorės Inos Marčiulionytės kandidatūrai į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, Lietuvos narystei JT Saugumo Taryboje 2014-2015 metais ir pirmininkavimui Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos metinio susitikimo 14-ajai sesijai.

Ministrų susitikime su verslininkais aptartos Lietuvos ir Serbijos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės ir Lietuvos investuotojams Serbijoje kylantys iššūkiai.

„Pirmųjų Lietuvos investuotojų Serbijoje patirtis yra labai svarbi tolesnėms Lietuvos ir kitų ES šalių investicijoms Serbijoje ir regione“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Tiesioginės Lietuvos investicijos Serbijoje 2009 metų balandžio 1 dieną sudarė 134,4 mln litų.