Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metis paminėtas Budapešte
Kovo 12 dieną Budapešte akredituotas diplomatinis korpusas, Vengrijos pareigūnai, mokslo, švietimo ir kultūros atstovai, Lietuvių bendruomenės nariai rinkosi į iškilmingą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penktųjų metinių minėjimą Vengrų kultūros paveldo namuose.
„Lietuvos žmonės tiki Laisve. Jie visada tikėjo Laisve – nuo pat valstybės sukūrimo iki dabar“‘,- sveikinimo kalboje sakė Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.
Audringų plojimų ir puikaus publikos įvertinimo sulaukė atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės bendraamžis akordeonininkas Martynas Levickis. Lietuvos virtuozas atlikos savo kūrybos, šiuolaikinių ir gerai žinomų klasikų kūrinius.
Renginio metu dideliam lietuvių bendruomenės draugui, lietuvybės puoselėtojui diakonui Tibor Teszár įteiktas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos žinybinis apdovanojimas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.
LR ambasados Vengrijoje organizuotą renginį parėmė UAB „Žemaitijos pienas“, UAB „Rūta“, tarptautinė transporto ir logistikos kompanija „BretaLita“.