Lietuvos gėlių vainikas Belgrado mūšio atminimui
Liepos 22 dieną Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė Budapešte į Dunojaus bangas paleido tautinių spalvų vainiką Nándorfehérvár (dab. Belgrado) 1456 metų mūšio aukoms atminti. Taip Vengrijos sostinėje kasmet pagerbiamos mūšio, kuriam vadovavo garsus vengrų kunigaikštis János Hunyadi (Janošas Hunjadis), didvyriai. Kartu prisimenami visi, kas gynė savo tėvynę ir krikščionybę.
Laimėjimas Belgrado mūšyje septyniasdešimčiai metų sustabdė turkų Osmanų veržimąsi į katalikišką Europą. Popiežius Kalikstas III pergalei atminti krikščionims pavedė vidurdienį skambinti varpais. Ši praktika išliko iki šiol.
Ceremonijos metu įvairių konfesijų kunigai meldėsi ne tik už žuvusius karo laukuose, bet ir už tuos, kurie neteko gyvybės laivų katastrofose ar potvynių metu arba nuskendo, bandydami pasiekti išsvajotą Europą.
Kartu su Lietuvos diplomatais žuvusiuosius pagerbė Albanijos, Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Gruzijos, Lenkijos, Slovakijos, Turkijos ambasadų atstovai.
Renginį Budapešte organizuoja „Senosios vengrų kultūros draugų taryba“.