Lietuviškos kamerinės muzikos koncertas „Langas į Lietuvą“ Budapešte
Rugsėjo 22 dieną Budapešte, Karalių pilies papėdėje esančiame Muzikos istorijos muziejuje, skambėjo lietuvių kamerinės muzikos klasikų ir šiuolaikinių kompozitorių muzikos garsai.
„Svarbu pažymėti, jog šie metai Lietuvai yra ypatingi – minime dvidešimt penktąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, kurioms atlikėjai ir skiria šį koncertą. Be to, būtent šiandien pažymime ir garsiausio lietuvių kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ąsias metines“, – atidarydama renginį sakė Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.
Idėja surinkti gražiausius lietuviškus kūrinius smuikui, violončelei bei fortepijonui ir pristatyti juos įvairių šalių publikai kilo Austrijoje gyvenantiems smuikininkei Daliai Dėdinskaitei ir violončelininkui Gleb Pyšniak, kurie į projektą pasikvietė Vokietijoje gyvenantį pianistą Gintarą Januševičių.
„Lietuviška klasikinė muzika nėra tokia žinoma pasauliniu mastu, bet tai nėra jos grožio ar kokybės rodiklis. Mūsų muzikos istorija liudija daugiau nei šimtą metų kūrybinės energijos, talento ir muzikinio palaiminimo. Neretai lietuvių kompozitorių kūriniai atlikėjų programose tampa nuostabiais atradimais publikai, nieko iki tol nežinojusiai apie mūsų kūrėjus“, – teigia atlikėjai.
Iki kitų metų vasario mėnesio pabaigos atlikėjų pristatomą programą „Langas į Lietuvą“, kurioje skamba M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno, Z. Bružaitės, A. Šenderovo ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai, dar išgirs Niujorko, Vašingtono, Romos, Stokholmo, Maskvos, Sankt Peterburgo, Kijevo, Odesos, Hanoverio, kitų miestų publika.