*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Budapešte pasirašytas susitarimas dėl paminklo perdavimo

Gegužės 26 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė susitiko su Budapešto pirmojo  rajono meru Dr. Gaboru Tamašu Nadžiu (Gábor Tamás Nagy). Susitikimo metu aptartas galimas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Vengrijos sostinių bei atskirų rajonų.

Po susitikimo ambasadorė R. Kairienė ir Budapešto I rajono meras G. T. Nadis pasirašė Susitarimą, pagal kurį Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas neatlygintinai perduoda Budapešto pirmajam rajonui sklulptorės prof. Daliutės Onos Matulaitės sukurtą paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Jogailai ir karalienei Jadvygai.

Lietuvių skulptorės  Budos senamiestyje 2013 metais atidengtas paminklas karališkajai Jogailos ir Jadvygos porai įamžina istorinius ryšius tarp Vengrijos, Lietuvos ir Lenkijos bei primena Jogailaičių dinastijos svarbą Vidurio Europos tautoms ir valstybėms.

Lėšų paminklui skyrė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, paramą suteikė Vengrijos Maltos ordinas, o pagrindinis rėmėjas – Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas.