*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Balio Dvariono muzikos mokyklos moksleiviai surengė koncertą Budapešte

Kovo 31 dieną Budapešte, Vengrijos nacionalinėje galerijoje, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos moksleiviai surengė velykinį koncertą, kurio pasiklausyti susirinko lietuvių bendruomenės nariai, Lietuvos ambasados kolektyvas, galerijos lankytojai.

Jaunių choras „Andante“, vadovaujamas Auksės Stankevičienės, atliko sakralinės muzikos kūrinius ir lietuvių autorių dainas. Prie šio kolektyvo puikiai derėjo liaudies instrumentų ansamblis „Ievarėlis“, atlikęs lietuvių liaudies kūrinius.

Moksleivius ir jų mokytojus šv. Velykų proga pasveikino ir kūrybinės sėkmės palinkėjo Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.

Choras „Andante“ yra  daugelio respublikinių ir tarptautinio chorų festivalio „Cantemus“ bei Dainų švenčių dalyvis. Ansamblis „Ievarėlis“ dalyvavo respublikinėse dainų šventėse ir festivaliuose; liaudies instrumentų festivalyje Panevėžyje buvo apdovanotas  už jautrų muzikavimą.

Vengrijos nacionalinė galerija įkurta 1957 m. Karaliaus rūmuose. Čia demonstruojami dailės darbai nuo viduramžių iki XX a.