Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ambasadorius.jpg

Gruodžio 7 dieną Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Budapešte organizuotoje laidoje „Europos puodelis“ („Egy csésze Európa“), skirtoje Kaunui. Jis pristatė Europos 2022 metų Europos kultūros sostinę ir jos renginių programą, dalyvavo diskusijoje apie Lietuvos aktualijas.

Bendra3.jpg

Gruodžio 3 d. Budapešte Vengrijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasados darbuotojais susirinko į kalėdinę šventę. 

IMG_2376.jpg

Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariai pagerbė žuvusių 1956 metų Vengrijos revoliucijos aukų atminimą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
No.4 (2).jpg

Rugpjūčio 4 d. Budpešte iškilmingai paminėtos Raoul Wallenberg, garsaus Švedijos diplomato, 1944 m. padėjusio išsigelbėti nuo nacių persekiojimo tūkstančiams Budapešto žydų, 110-sios gimimo metinės. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
No.2.jpg

Rugpjūčio 2 d. Budapešte paminėta Tarptautinė romų holokausto atminimo diena. Ši diena primena tą 1944 m. naktį, kuomet Aušvico koncentracijos stovykloje buvo nužudyta daugiau kaip 3 000 įkalintų Vengrijos romų, o iš viso nacių koncentracijos stovyklose nužudyta apie 10 000 šios tautybės Vengrijos piliečių. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
No.1.jpg

Vengrų ir jų sąjungininkų pergalės mūšyje prie Belgrado 1456 m. minėjime laikinais  reikalų patikėtinis Erikas Petrikas kartu su užsienio šalių  ambasadoriais  į Dunojaus upę tradiciškai leido vainikus pagerbiant žuvusius  už savo šalių laisvę 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Visit of AMB of LTU and Virgis farewell_12 July_98.JPG

Š.m. liepos 12 d. ambasadorius Vytautas Pinkus lankėsi NATO pajėgų integravimo vienete Vengrijoje (NFIU HUN), Sėkešfehėrvare. Vizito metu NFIU HUN vadas pulkininkas István Topor supažindino su pagrindinėmis  vieneto funkcijomis - padėti palengvinti greitą ir veiksmingą sąjungininkų pajėgų priėmimą, išdėstymą ir tolesnį judėjimą, ypatingą dėmesį skiriant labai aukštos parengties jungtinės paskirties pajėgų (VJTF) veiksmams.
Vizitas sutapo su Lietuvos atstovo NFIU HUN seržanto majoro Virginijaus Molio misijos pabaiga. Atsisveikinimo metu NFIU HUN vadovybė pažymėjo aukštą p. V. Molio profesionalumo ir pasirengimo lygį, dėkojo už jo indėlį vieneto veikloje. Rotaciniu pagrindu NFIU HUN tarnauja vienas Lietuvos deleguotas atstovas.

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_1372.jpg

Prieš 13 metų gimusi idėja, pakvietusi lietuvius visame pasaulyje liepos 6 d. kartu giedoti "Tautišką giesmę", šiemet įgauna ypatingą svarbą - visi jungiamės į šią akciją, išreikšdami savo solidarumą su Ukraina.

Lietuviai Vengrijoje »
Kvietimas 1.jpg

Mieli tautiečiai ir svečiai,

Šiais 2022 metais Tautiškos giesmės giedojimas liepos 6d. įgauna ypatingą prasmę, kuomet vieną po kito turime atremti didžiulius iššūkius. Dabar mūsų solidarumas ypatingai svarbus padedant ukrainiečiams apginti savo šalį. Esame tikri, kad mintimis ir veiksmais palaikote solidarumo dvasią, todėl kviečiame prisijungti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvos ir drauge garsiai ištarti - „Solidarūs - mes stiprūs“.

Lietuviai Vengrijoje »
jonines-2022-06-28-15.jpg

Švęsti Joninių Vengrijos lietuviai šiemet tradiciškai rinkosi ilgamečio bendruomenės pirmininko Sigito ir jo žmonos Katalin Povilaičių sode. Šventė sutapo su neeiliniais Vengrijos lietuvių bendruomenės pirmininko rinkimais -naujai išrinktai pirmininkei Neringai Ruzsics palinkėta energijos ir sėkmės, kartu padėkota buvusiai pirmininkei Valdonei Sakalauskaitei.

Lietuviai Vengrijoje »
nR.3.jpg

Birželio 14 d. Budapešto MOM kino centre vyko Lietuvos ambasados kartu su Ukrainos ambasada suorganizuotas renginys, skirtas pademonstruoti solidarumą su Ukraina bei paminėti Gedulo ir vilties dieną. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
Parulski skaitymas.jpg

Birželio 1-3 dienomis Budapešto Margaritos  saloje vyko kasmetinis EUNIC organizuojamas kultūros renginys „Literatūros naktis“. Šio renginio metu skirtingose salos vietose vakarais vyko įvairių šalių autorių literatūros kūrinių, išverstų į vengrų kalbą,  ištraukų skaitymai. Šiemet į renginio programą buvo įtraukta Sigito Parulskio knygos „Murmanti siena“ ištrauka, ją skaitė populiarus Vengrijos aktorius Laszlo Jozan.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Dvyniai SR (2).jpg

Lietuvos Valstybės sienų apsaugos tarnybos pareigūnai kartu su Švedijos partneriais sėkmingai užbaigė ES Dvynių programos projektą  „Parama pasirengimui dalyvauti EUROSUR tinkle ir EURODAC sistemoje“.

Užsienio politika ir diplomatija »
No.5.jpg

2022 m. gegužės 16 d. Budapešto Ludovika valstybės tarnybos universitete buvo surengtas forumas  „Vienas regionas – trys balsai: Baltijos šalių požiūris į besikeičiančią geopolitinę situaciją“

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha