Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
logo vengrija_hori_ PNG_1_cr.jpg
Gegužės 3 d. "Magyar Nemzet" dienraščio puslapyje, skirtame Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230-osioms metinėms, Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Vengrijai  Vytautas Pinkus ir Jerzy Snopek nagrinėja 1791 m. priimtų dokumentų reikšmę Europos istorijai ir svarbą šiandienai.
Su internetine versija galima susipažinti čia.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
fcb  lt 7.jpg

Kviečiame susipažinti su Lietuvos ir Lenkijos bendros Gegužės 3 d. Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado akto 230 metų jubiliejui skirta virtualia paroda: lietuvių-anglų kalbomis - https://cutt.ly/MbucMty; lenkų-anglų kalbomis https://cutt.ly/ebuc6lu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20210424_181143_cr.jpg

Sveikiname TV laidos "Nacionalinė Ekspedicija - Jogailaičių Europa" komandą, atvykusią tęsti filmavimo Dunojaus apylinkėse!
Pernai Vengrijoje filmuotus kadrus kaip tik šiomis dienomis rodo Lietuvos nacionalinė LRT televizija.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Iliustracija_cr1500x804.png

Balandžio 20 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

Ekonominiai santykiai »
SVARBUS PASIKEITIMAI 3.jpg

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Europoje, tame tarpe ir ambasadai Vengrijoje, konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams vėl atlikti pilna apimtimi.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » #COVID19 »
kaunas2022_banneris-08.png

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – nuo 2017 m. kryptingai vystomas didžiausias iki šiol Kauno miesto ir rajono kultūros projektas, kurio šūkis – „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“, todėl pagrindinis projekto tikslas yra pokytis iš nostalgija praeičiai gyvenančio į atvirą ir demokratišką miestą, pasitelkiant unikalią Kauno modernizmo architektūrą, istoriją ir atmintį, fluxus ir dizaino idėjas ir šiandien čia gyvenančią bendruomenę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
LKD_ženklas_cr2.jpg

Valstybinė lietuvių kalbos komisija kovo 19–21 dienomis kviečia užsienyje gyvenančius lietuvius aktyviai dalyvauti lietuvių kalbos dienų viktorinoje - apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą ir istoriją!

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
kovo 11 12.jpg

„Didžiavomės savo šalimi prieš 31 metus, kai pasirinkome laisvę. Didžiuokimės savo šalimi ir šiandien – pasiekėme tikrai daug ir dar daugiau pasieksime mūsų visų bendromis pastangomis. Su mūsų laisvės diena!“, - video-žinutėje Youtube, sveikindamas visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, sako  ministras.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Evn0o0hXEAAqxJd.jpg

Kovo 4 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
LLA&ŽO_cr_cr.png

Po kovo 4 d. įvykusio susitikimo su Serbijos Tautos Skupštinos (Serbijos Parlamento) Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žarko Obradovičiumi Seimo narė Laima Andrikienė pažymėjo, kad „po aštuonerių metų pertraukos įvyko Lietuvos Seimo ir Serbijos Tautos Skupštinos atstovų susitikimas. Tiesa, dėl suprantamų priežasčių jis vyko nuotoliniu būdu“.

Užsienio politika ir diplomatija »
25022021-20_cr.jpg

Vasario 24-25 dienomis ambasadorius Vytautas Pinkus, Sarajeve įteikęs skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Milorad Dodik, taip pat susitiko su Prezidiumo nariu Šefik Džaferović, Parlamentinės asamblėjos Bendruomenių rūmų pirmininku Nikola Špirić, užsienio reikalų ministro padėjėjais Ahmet Halilović, atsakingu už dvišalius santykius, ir Almir Šahović, atsakingu už daugiašalius santykius.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
7I6A7958_cr.jpg

Vasario 24 d. Sarajeve Lietuvos Respublikos ambasadorius Vytautas Pinkus įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Miloradui Dodikui (Milorad Dodik).

Užsienio politika ir diplomatija »
SVARBI INFO 2.jpg

Primename, kad visi keliautojai, į Lietuvą atvykstantys ar grįžtantys iš užsienio bet kokiu transportu, privalo būti užpildę NVSC anketas, turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo (arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą), o po atvykimo į Lietuvą - izoliuotis keturiolikai dienų (su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą).

#COVID19 »
LT FCB v16 10.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina Vasario 16-osios proga video žinute Youtube

 

Lietuviai Vengrijoje »
LT FCB v16 11.jpg

Vasario 16 d. minėsime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Kviečiame ją švęsti, nors ir negalime susitikti. Būkime visi išradingi ir švęskime kitaip! Išlaikydami saugius fizinius atstumus, būkime kartu!

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata