Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vengrijoje su vizitu lankėsi Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės delegacija

Sukurta 2021.06.16 / Atnaujinta 2021.06.17 10:36
   Vengrijoje su vizitu lankėsi Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės delegacija
   Vengrijoje su vizitu lankėsi Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės delegacija

   Š. m. birželio 14-16 d. Vengrijoje, Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininko Alparo Djoparošo (GYOPÁROS Alpár) kvietimu, lankėsi Lietuvos Seimo delegacija, jai vadovavo Lietuvos-Vengrijos tarpparlamentinių ryšių grupės vadovas Lauryno Kasčiūnas. Kartu su Seimo nariais Audroniumi Ažubaliu ir Giedriumi Surpliu, jis susitiko su Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos ir ministerijų atstovais, aplankė pasienio užkardą prie Vengrijos-Serbijos sienos, gėlėmis ir tylos minute kapinėse pagerbė 1956 m. žuvusiuosius didvyrius.

   Įvyko Seimo delegacijos susitikimai su Alparu Djoparošu ir jo pavaduotojais Ištvanu Vitaniu (VITÁNYI István) ir Atila Mesterhaziu (MESTERHÁZY Attila), taip pat su Vengrijos ir Baltijos šalių draugystės grupių pirmininku Atila TILKI (TILKI Attila). Delegaciją priėmė Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininko pavaduotojas Čaba Hende (HENDE Csaba) bei užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žoltas Nėmetas (NÉMETH Zsolt). Seimo nariai taip pat apsilankė užsienio reikalų bei gynybos ministerijose.

   Susitikimų metu buvo prisiminti abiem tautoms svarbūs istoriniai įvykiai ir jungiančios asmenybės. Buvo aptarti aktualūs dvišaliai klausimai, apsikeista nuomonėmis apie ES ateities perspektyvas ir užsienio politikos aktualijas. Seimo delegacija dėkojo Vengrijai už nuolatinį indėlį į Lietuvos saugumo užtikrinimą ir už pažadą 2022 metais į vėl dalyvauti Baltijos oro policijos misijoje.

   Apsilankymo pasienio užkardoje prie Vengrijos-Serbijos sienos metu delegacijos nariai susipažino su pasieniečių darbo kasdienybe, stabdant norinčius nelegaliai pakliūti į Šengeno teritoriją migrantus, bei techniniais valstybės sienos apsaugos, sustipinimo ir stebėjimo įrangos elementais.

   Lietuvos Parlamento delegacija taip pat apsilankė Budapešto "Naujosiose kapinėse" (Új Köztemető), kuriose palaidoti mirties bausmėmis nubausti 1956 m. spalio 23 d. Vengrijos revoliucijos dalyviai. Tylos minute pagerbę Tautos sukilimo aukas, tame tarpe 1958 m. birželio 16 d. nužudytą sukilusios Vengrijos vyriausybės vadovą Imrę Nadį (NAGY Imre), delegacijos nariai padėjo gėles prie koplytstulpio su Rūpintojėliu, kurį 1990 m. sukūrė lietuvių tautodailininkai.

   Naujienlaiškio prenumerata