Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seimo nariai su vizitu lankėsi Belgrade (Serbija)

Sukurta 2021.09.13 / Atnaujinta 2021.09.13 14:40
   Seimo nariai su vizitu lankėsi Belgrade (Serbija)
   URM-2.jpeg Seimo nariai su vizitu lankėsi Belgrade (Serbija)
   URM-State Secretary.jpeg Seimo nariai su vizitu lankėsi Belgrade (Serbija)

   Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininko pavaduotojai Audronius Ažubalis ir Valdas Rakutis, grupės narys Kęstutis Vilkauskas rugsėjo 7-9 d. buvo atvykę į Belgradą (Serbijos Respublika), kur dalyvo susitikimuose su šių valstybių parlamentų ir kitų institucijų vadovais.

   Vizito metu buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo, parlamentinių ryšių stiprinimo klausimai bei Serbijos integracijos į Europos Sąjungą pažanga.

   Pasak Seimo delegacijos vadovo A. Ažubalio, Vakarų Balkanai (Kroatijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Albanijos Respublika, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Kosovo Respublika) dėl savo strateginės padėties geopolitiškai yra labai svarbūs Europos Sąjungai ir visai Europai, todėl  Serbijos narystė yra labai svarbi, norint išsaugoti dinamišką ir stiprią ES.

   Belgrade Seimo delegacija susitiko su Serbijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininko pavaduotoju Vladimiru Orličiumi (Vladimir Orlić); Asamblėjos Užsienio reikalų komiteto vadovu Žarku Obradovičiumi (Žarko Obradović) ir komiteto nariais; Europos integracijos komiteto pirmininke Elvira Kovač ir komiteto nariais; Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininku Ilijumi Matejiču (Ilija Matejić) ir grupės nariais; Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Nikolu Starovičiumi (Nikola Starović; Europos integracijos ministre Jadranka Joksimovič (Jadranka Joksimović).

   Tai buvo pirmasis per 30 metų parlamentinis vizitas į Serbiją.

   Naujienlaiškio prenumerata