Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
received_1003767497028434.jpg

Liepos 6 d. lietuviai Vengrijoje ir Lietuvos bičiuliai vengrai tradiciškai susirinko pažymėti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Budapešto pilies papėdėje esančiame Europos parke prie 2013 m. Lietuvos iniciatyva pastatyto paminklo Jogailai ir Jadvygai. Nešini lietuviška atributika šventės dalyviai sugiedojo tautišką giesmę, sveikino vieni kitus Valstybės dienos proga.

Lietuviai Vengrijoje »
0706.png

Lietuvių bendruomenė Vengrijoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje maloniai kviečia bendruomenės narius, Lietuvos bičiulius ir Vengrijoje viešinčius lietuvius drauge sugiedoti Tautišką giesmę Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga liepos 6 d. 19.00 val. tradicinėje vietoje prie karališkosios poros Jogailos ir Jadvygos paminklo ant Pilies kalvos šalia Vienos vartų.

Lietuviai Vengrijoje »
Bendra 2.jpg

Birželio 26 d. Tokajaus mieste buvo iškilmingai atidengtos Lietuvos medžio drožėjų Adolfo ir Augustino Teresių ir Kęstučio Krasausko sukurtos skulptūros, skirtos atminti karaliui Jogailai ir karalienei Jadvygai.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20210619_160353_cr.jpg

Lietuvos ambasada Vengrijoje kartu su Lietuvių bendruomene Vengrijoje vėl galėjo kartu surengti ir susiburti į Joninių šventes, kurias pernai metais dėl pandemijos ribojimų nebuvo galima organizuoti. Birželio 19 d. lietuviai su šeimomis, Lietuvos bičiuliai vengrai šventė Jonines pasveikindami varduvininkus ir ką tik savo gražų jubiliejų paminėjusį ilgametį bendruomenės narį ir buvusį jos vadovą Sigitą, prisimindami Joninių papročius, pindami vainikus. Geros nuotaikos nestigę ir gyvų susitikimų pasiilgę vakaronės dalyviai klausėsi lietuviškų dainų, mėgavosi šaltibarščiais, gaivinosi naminiais ledais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje »
LKD_ženklas_cr2.jpg

Valstybinė lietuvių kalbos komisija kovo 19–21 dienomis kviečia užsienyje gyvenančius lietuvius aktyviai dalyvauti lietuvių kalbos dienų viktorinoje - apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą ir istoriją!

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
kovo 11 12.jpg

„Didžiavomės savo šalimi prieš 31 metus, kai pasirinkome laisvę. Didžiuokimės savo šalimi ir šiandien – pasiekėme tikrai daug ir dar daugiau pasieksime mūsų visų bendromis pastangomis. Su mūsų laisvės diena!“, - video-žinutėje Youtube, sveikindamas visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, sako  ministras.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT FCB v16 10.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina Vasario 16-osios proga video žinute Youtube

 

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_5978.jpg

Trisdešimtoji Laisvės Gynėjų Diena Budapešte paminėta kitaip nei anksčiau - Vengrijos lietuviai ir Lietuvos draugai rinkosi uždegti atminimo žvakeles Budapešto Didvyrių aikštėje.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sausio 13 d baneris didesnis_600x200.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias vienos svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje metines. Lietuvos ambasada Budapešte kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį uždegant atminimo žvakutes Budapešto Didvyrių aikštėje sausio 13 d. nuo 16:00 iki 18:00 val.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias tragiškų įvykių metines. 1991-ųjų Sausio 13-oji - viena svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje. Lietuvos ambasada Budapešte ir Lietuvių bendruomenė Vengrijoje kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį virtualiu pagarbos bėgimu „Laisvė #S13“.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariai tęsė tradiciją ir pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 23 dieną lietuviai padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles Budapešto "Naujosiose" bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata