Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulinės funkcijos Lietuvos piliečiams bus atliekamos pilna apimtimi

Sukurta 2021.03.31 / Atnaujinta 2021.03.31 12:25
  Konsulinės funkcijos Lietuvos piliečiams bus atliekamos pilna apimtimi

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Europoje, tame tarpe ir ambasadai Vengrijoje, konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams vėl atlikti pilna apimtimi.

  Vadovaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministro įsakymu, kuriuo keičiamas Konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo ir priežiūros tvarkos aprašas, Lietuvos ambasadoje Vengrijoje, Bosnijai ir Hercegovinai ir Serbijos Respublikai (kaip ir ambasadose Kroatijoje bei Čekijoje) nuo balandžio 1 dienos vėl bus atliekamos visos Konsuliniame statute numatytos funkcijos Lietuvos piliečiams.

  Minėtose valstybėse gyvenantys Lietuvos piliečiai į Lietuvos ambasadą vėl galės kreiptis dėl Lietuvos paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo ir keitimo, civilinės būklės aktų registravimo bei prašymų dėl civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje pateikimo, notarinių veiksmų atlikimo, prašymų dėl Lietuvos pilietybės pateikimo ir kitų Konsuliniame statute numatytų funkcijų.

  Dėl aukščiau nurodytų konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiai bus priimami tik iš anksto užsiregistravę - el.paštu [email protected] arba telefonu +36 1 224 7910.

  Šiuo įsakymu pakeičiama galiojanti tvarka, pagal kurią nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. atstovybėse Budapešte, Prahoje, Zagrebe, Bukarešte ir Kišiniove buvo atliekamos tik su konsulinės pagalbos Lietuvos piliečiams teikimu susijusios konsulinės funkcijos. 

  Naujienlaiškio prenumerata