Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
logo vengrija_hori_ PNG_1_cr.jpg
Gegužės 3 d. "Magyar Nemzet" dienraščio puslapyje, skirtame Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230-osioms metinėms, Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Vengrijai  Vytautas Pinkus ir Jerzy Snopek nagrinėja 1791 m. priimtų dokumentų reikšmę Europos istorijai ir svarbą šiandienai.
Su internetine versija galima susipažinti čia.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
fcb  lt 7.jpg

Kviečiame susipažinti su Lietuvos ir Lenkijos bendros Gegužės 3 d. Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado akto 230 metų jubiliejui skirta virtualia paroda: lietuvių-anglų kalbomis - https://cutt.ly/MbucMty; lenkų-anglų kalbomis https://cutt.ly/ebuc6lu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20210424_181143_cr.jpg

Sveikiname TV laidos "Nacionalinė Ekspedicija - Jogailaičių Europa" komandą, atvykusią tęsti filmavimo Dunojaus apylinkėse!
Pernai Vengrijoje filmuotus kadrus kaip tik šiomis dienomis rodo Lietuvos nacionalinė LRT televizija.

Istorinė, kultūros diplomatija »
kaunas2022_banneris-08.png

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – nuo 2017 m. kryptingai vystomas didžiausias iki šiol Kauno miesto ir rajono kultūros projektas, kurio šūkis – „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“, todėl pagrindinis projekto tikslas yra pokytis iš nostalgija praeičiai gyvenančio į atvirą ir demokratišką miestą, pasitelkiant unikalią Kauno modernizmo architektūrą, istoriją ir atmintį, fluxus ir dizaino idėjas ir šiandien čia gyvenančią bendruomenę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
LKD_ženklas_cr2.jpg

Valstybinė lietuvių kalbos komisija kovo 19–21 dienomis kviečia užsienyje gyvenančius lietuvius aktyviai dalyvauti lietuvių kalbos dienų viktorinoje - apie lietuvių kalbą, Lietuvos kultūrą ir istoriją!

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
kovo 11 12.jpg

„Didžiavomės savo šalimi prieš 31 metus, kai pasirinkome laisvę. Didžiuokimės savo šalimi ir šiandien – pasiekėme tikrai daug ir dar daugiau pasieksime mūsų visų bendromis pastangomis. Su mūsų laisvės diena!“, - video-žinutėje Youtube, sveikindamas visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, sako  ministras.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT FCB v16 11.jpg

Vasario 16 d. minėsime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Kviečiame ją švęsti, nors ir negalime susitikti. Būkime visi išradingi ir švęskime kitaip! Išlaikydami saugius fizinius atstumus, būkime kartu!

Istorinė, kultūros diplomatija »
20210127_175824.jpg

Sausio 27 dieną Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Vytautas Pinkus dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Budapešte organizuotoje laidoje „Europos puodelis“ („Egy csésze Európa“), skirtoje Klaipėdai. Jis pristatė Europos 2021 metų jaunimo sostinę ir dalyvavo diskusijoje apie Lietuvos aktualijas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_5978.jpg

Trisdešimtoji Laisvės Gynėjų Diena Budapešte paminėta kitaip nei anksčiau - Vengrijos lietuviai ir Lietuvos draugai rinkosi uždegti atminimo žvakeles Budapešto Didvyrių aikštėje.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sausio 13 d baneris didesnis_600x200.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias vienos svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje metines. Lietuvos ambasada Budapešte kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį uždegant atminimo žvakutes Budapešto Didvyrių aikštėje sausio 13 d. nuo 16:00 iki 18:00 val.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias tragiškų įvykių metines. 1991-ųjų Sausio 13-oji - viena svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje. Lietuvos ambasada Budapešte ir Lietuvių bendruomenė Vengrijoje kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį virtualiu pagarbos bėgimu „Laisvė #S13“.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
'Jogaila' 005.JPG

Gruodžio 16 d. dvi didžiulės medinės skulptūros iš skirtingų Lietuvos kraštų buvo atgabentos į Tokajaus miestą.  "Karalius Jogaila" (autorius Kęstutis Krasauskas) ir "Karalienė Jadvyga" (aut. Adolfas ir Augustinas Teresiai) papildys šiame turistų traukos objekte jau stovinčių Lietuvos drožėjų ąžuolo kūrinių kolekciją.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariai tęsė tradiciją ir pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 23 dieną lietuviai padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles Budapešto "Naujosiose" bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Grand Prix_r2000x.jpg

Lietuvos ambasada Vengrijoje nuoširdžiai sveikina pianistę Mūzą Rubackytę – jos kompaktinis diskas „De la valse á labîme“ pelnė Ferenco Listo 2020 metų tarptautinio įrašų vertinimo Didįjį prizą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20200722_115435_cr_cr.jpg

18-ą kartą Budapešte surengtose Dunojaus dienos minėjimo renginiuose dalyvavo ir Lietuvos ambasada Vengrijoje. Į iškilmingą minėjimą susirinko laivininkystės veteranai, įvairių konfesijų dvasininkai, diplomatai iš taip vadinamosios „Belgrado 21“ grupės šalių, 1456 m. liepos 22 d. dalyvavusių garsiajame Belgrado mūšyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata