Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
National Asembley.jpg

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininko pavaduotojai Audronius Ažubalis ir Valdas Rakutis, grupės narys Kęstutis Vilkauskas rugsėjo 7-9 d. buvo atvykę į Belgradą (Serbijos Respublika), kur dalyvo susitikimuose su šių valstybių parlamentų ir kitų institucijų vadovais.

Užsienio politika ir diplomatija »
06 A.JPG

Rugsėjo 6 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vytautas Pinkus įteikė skiriamuosius raštus Serbijos Respublikos prezidentui Aleksandar Vučičiui.

Užsienio politika ir diplomatija »
HU-SR pasienis.jpg

Rugpjūčio 12-13 dienomis Vengrijos vidaus reikalų ministerijos kvietimu aptarti migracijos problemų ir pasidalinti patirtimi buvo atvykusi Lietuvos delegacija, vadovaujama Vidaus reikalų viceministro Arnoldo Abramavičiaus. Vizito metu viceministrą lydėjo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo grupės vadovė Gintarė Geimanaitė, Viešojo saugumo politikos grupės vadovas Darius Domarkas bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos skyrių vadai Saulius Nekraševičius ir Vytautas Ulevičius.

Užsienio politika ir diplomatija »
20210722_120621.jpg

Kiekvienų metų birželio 22-ą dieną vengrai švenčia 1456 m. vykusio istorinio Nandorfehervaro mūšio, kurio  metu vengrų kariuomenė su savo laivynu bei kitomis Europos šalių pajėgomis nugalėjo gausią turkų sultono Mehmedo II armiją ir privertė juos pasitraukti iš užimtų teritorijų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
zurnalistai.jpg

Liepos 21 d. Lietuvos ambasadoje Budapešte lankėsi Lietuvos žurnalistų sąjungos keliautojų klubo narių grupė, dalyvavusi liepos 19 d. Nyredhazoje vykusiame žymaus Lietuvos keliautojo, fotografo ir poeto Pauliaus Normanto (1948-2017) atminimo lentos atidengimo renginyje. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
20210719_121442 (2).jpg

Liepos 19 d. Nyredhazos miestelio galerijoje vyko žymaus Lietuvos keliautojo, fotografo ir poeto Pauliaus Normanto (1948-2017) atminimo lentos atidengimo ceremonija. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
received_1003767497028434.jpg

Liepos 6 d. lietuviai Vengrijoje ir Lietuvos bičiuliai vengrai tradiciškai susirinko pažymėti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Budapešto pilies papėdėje esančiame Europos parke prie 2013 m. Lietuvos iniciatyva pastatyto paminklo Jogailai ir Jadvygai. Nešini lietuviška atributika šventės dalyviai sugiedojo tautišką giesmę, sveikino vieni kitus Valstybės dienos proga.

Lietuviai Vengrijoje »
0706.png

Lietuvių bendruomenė Vengrijoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje maloniai kviečia bendruomenės narius, Lietuvos bičiulius ir Vengrijoje viešinčius lietuvius drauge sugiedoti Tautišką giesmę Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga liepos 6 d. 19.00 val. tradicinėje vietoje prie karališkosios poros Jogailos ir Jadvygos paminklo ant Pilies kalvos šalia Vienos vartų.

Lietuviai Vengrijoje »
Bendra 2.jpg

Birželio 26 d. Tokajaus mieste buvo iškilmingai atidengtos Lietuvos medžio drožėjų Adolfo ir Augustino Teresių ir Kęstučio Krasausko sukurtos skulptūros, skirtos atminti karaliui Jogailai ir karalienei Jadvygai.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20210619_160353_cr.jpg

Lietuvos ambasada Vengrijoje kartu su Lietuvių bendruomene Vengrijoje vėl galėjo kartu surengti ir susiburti į Joninių šventes, kurias pernai metais dėl pandemijos ribojimų nebuvo galima organizuoti. Birželio 19 d. lietuviai su šeimomis, Lietuvos bičiuliai vengrai šventė Jonines pasveikindami varduvininkus ir ką tik savo gražų jubiliejų paminėjusį ilgametį bendruomenės narį ir buvusį jos vadovą Sigitą, prisimindami Joninių papročius, pindami vainikus. Geros nuotaikos nestigę ir gyvų susitikimų pasiilgę vakaronės dalyviai klausėsi lietuviškų dainų, mėgavosi šaltibarščiais, gaivinosi naminiais ledais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje »
20210614_193617_cr.jpg

Š. m. birželio 14-16 d. Vengrijoje, Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininko Alparo Djoparošo (GYOPÁROS Alpár) kvietimu, lankėsi Lietuvos Seimo delegacija, jai vadovavo Lietuvos-Vengrijos tarpparlamentinių ryšių grupės vadovas Lauryno Kasčiūnas. Kartu su Seimo nariais Audroniumi Ažubaliu ir Giedriumi Surpliu, jis susitiko su Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos ir ministerijų atstovais, aplankė pasienio užkardą prie Vengrijos-Serbijos sienos, gėlėmis ir tylos minute kapinėse pagerbė 1956 m. žuvusiuosius didvyrius.

Užsienio politika ir diplomatija »
UEFA2020@BUD_cr1000.jpg

Lietuvos piliečiams, atvykstantiems į Vengriją stebėti Europos futbolo čempionato UEFA EURO 2020 rungtynių, verta prisiminti, kad užsieniečiams įvažiuoti į Vengriją yra draudžiama, išskyrus įvairias išimtis, tarp kurių – ir svarbių sporto renginių stebėjimas. Bilietai į UEFA EURO 2020 rungtynes yra traktuojami kaip dokumentai, pateisinantys užsieniečio atvykimo priežastį.

Konsulinės naujienos »
logo vengrija_hori_ PNG_1_cr.jpg
Gegužės 3 d. "Magyar Nemzet" dienraščio puslapyje, skirtame Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230-osioms metinėms, Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Vengrijai  Vytautas Pinkus ir Jerzy Snopek nagrinėja 1791 m. priimtų dokumentų reikšmę Europos istorijai ir svarbą šiandienai.
Su internetine versija galima susipažinti čia.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
fcb  lt 7.jpg

Kviečiame susipažinti su Lietuvos ir Lenkijos bendros Gegužės 3 d. Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado akto 230 metų jubiliejui skirta virtualia paroda: lietuvių-anglų kalbomis - https://cutt.ly/MbucMty; lenkų-anglų kalbomis https://cutt.ly/ebuc6lu.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata