Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje iš pietų Armėnijos regiono Siuniko mokyklų sumontuoti lietuviški saulės energijos moduliai

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 14:21
  Vienoje iš pietų Armėnijos regiono Siuniko mokyklų sumontuoti lietuviški saulės energijos moduliai

  Birželio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto Arevik meno mokykloje užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Siunik regiono Meghri mieste. 

  „Džiaugiamės, kad šio projekto rėmuose Arevik meno mokyklai ir armėnų partneriams perduoti ne tik lietuviški saulės energijos moduliai, bet ir atsinaujinančių energijos išteklių valdymo patirtis. Tokie projektai itin svarbūs kovos su klimato kaita, energetinės nepriklausomybės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi prasme. Lietuva įgyvendina keletą panašių projektų Armėnijos regionuose, tačiau pirmasis jų užbaigtas piečiausiame Armėnijos taške – Meghri mieste. Tikimės ir ateityje plėtoti bendradarbiavimą su Siuniko regionu“, - teigė ambasadorė.

  Renginyje taip pat dalyvavo Siuniko regiono administracijos vadovas Edgaras A. Martirosyanas, Meghri bendruomenės vadovo pavaduotojas  Armenas Samvelyanas, projekto vykdytojai ir partneriai, Arevik menų mokyklos vadovybė ir mokiniai.

  Projektas, kurio metu ant mokyklos stogo sumontuoti 62 saulės moduliai, sukuriantys 20 kW galią, įgyvendintas finansavimo, skirto iš Lietuvos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros Klimato kaitos programos, dėka.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  VLAD1681.JPG

  Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

  Ministerijos naujienos »
  031 Armėnijos parlamento pirmininko vizitas.JPG

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo pirmininku Araratu Mirzoyanu. Politikai tęsė prieš keletą savaičių Jerevane pradėtą pokalbį apie reformų procesą Armėnijoje, šios šalies bendradarbiavimą su Europos Sąjunga (ES) ir saugumo padėtį Pietų Kaukaze.

  Dvišaliai santykiai »
  .

  Balandžio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su laikinai einančiu pareigas Armėnijos aplinkos ministru Romanos Petrosyanu inauguravo „Lietuvos giraitę“ Armėnijos Lori regione. Ši žalioji erdvė skirta Lietuvos-Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-ies metų sukakčiai.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  image00002.jpeg

  Balandžio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Armėnų Genocido 106-ųjų metinių minėjimo renginiuose Jerevane, Armėnijoje. Viceministras išreiškė gilią užuojautą armėnų tautai dėl kiekvienos prarastos gyvybės ir akcentavo bendrų tarptautinės bendruomenės veiksmų būtinybę, jog panašios tragedijos niekada nepasikartotų ateityje.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »