Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas paragino Europos Tarybos nares išsaugoti esmines šios organizacijos vertybes

Sukurta 2021.05.21 / Atnaujinta 2021.05.21 15:05
  Viceministras M. Adomėnas paragino Europos Tarybos nares išsaugoti esmines šios organizacijos vertybes

  Gegužės 21 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotolinėje Europos Tarybos (ET) Ministrų komiteto sesijoje, skirtoje bendros atsakomybės už demokratijos vertybes Europoje užtikrinimui, Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimui bei efektyviam ET ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui.

  Kreipdamasis į ET valstybių narių diplomatijos vadovus, viceministras akcentavo bendrą pareigą ieškoti veiksmingų priemonių, reaguojant į kai kuriose Europos šalyse pastebimą demokratijos vertybių nuosmukį ir reikalauti valstybių narių atsakomybės už rimtus ET įsipareigojimų pažeidimus.

  „Lietuvai didelį susirūpinimą kelia besitraukianti pilietinės visuomenės erdvė, didėjantis politinių kalinių skaičius ir opozicijos, žmogaus teisių gynėjų bei laisvos žiniasklaidos atstovų persekiojimas Rusijoje ir Baltarusijoje. Pandemija negali būti priežastimi nepastebėti sunkių žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimų, grėsmių demokratijai ir net istorijos perrašymui“, – sakė M. Adomėnas.

  Jis pabrėžė, kad Lietuva tebėra labai susirūpinusi dėl žmogaus teisių pažeidimų okupuotose Sakartvelo ir Ukrainos teritorijose bei sveikino Ministrų komiteto priimtus sprendimus, nuolatinį dėmesį šiems klausimams bei atsakomybės reikalavimą už rimtus valstybės narės statutinių įsipareigojimų pažeidimus. Viceministras pažymėjo, kad šis principas taikomas ir įgyvendinant Europos žmogaus teisių teismo sprendimą, reikalaujantį nedelsiant paleisti Aleksejų Navalną.

  Europos Taryba yra regioninė tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 47 Europos šalis. Ministrų komitetas – tai viena pagrindinių sprendimus priimančių ET institucijų, tvirtinančių ET veiklos programą ir biudžetą, prižiūrinčių konvencijų bei valstybių narių susitarimų įgyvendinimą ir kontroliuojančių, kaip valstybės narės vykdo Europos žmogaus teisių teismo sprendimus.

  Sesijos pabaigoje Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaujanti Vokietija perdavė pirmininkavimą Vengrijai, kuri pirmininkaus ateinantį pusmetį.

  Lietuva Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaus 2024 metų gegužės–lapkričio mėnesiais. Tai bus antras Lietuvos pirmininkavimas. Pirmą kartą Lietuvos pirmininkavimas vyko 2001 metų lapkričio–2002 metų gegužės mėnesiais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_9954.jpg

  Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić aptarė regiono aktualijas bei ET ir Lietuvos vaidmenį ginant pagrindines organizacijos vertybes: demokratiją, teisės viršenybę ir žmogaus teises.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  A. Namavičiaus skiriamųjų raštų teikimas.jpg

  Birželio 2 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Europos Tarybos (ET) ambasadorius Andrius Namavičius įteikė skiriamuosius raštus ET generalinei sekretorei Marijai Pejčinović Burić.

  Atstovybių naujienos »

  Lietuva Europos Tarybos (ET) Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius ET Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius raštus. Šia konvencija siekiama užtikrinti, kad futbolo ir kiti sporto renginiai vyktų saugioje aplinkoje, visiems dalyviams ir partneriams bendradarbiaujant bei įgyvendinant integruotą požiūrį į saugumą ir aptarnavimą sporto renginiuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_6641.jpg

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jovita Neliupšienė dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo aptarti svarbiausi kitų metų ES iššūkiai. Kanclerė pabrėžė, kad atsigaudama po COVID-19 pandemijos ES turi išlaikyti dėmesį konfliktų sureguliavimui ES kaimynystėje. 

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »