Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Sankt Peterburge atidaryta paroda „Lietuvių Velykų tradicija“

Sukurta 2021.04.02 / Atnaujinta 2021.04.02 13:11
   Sankt Peterburge atidaryta paroda „Lietuvių Velykų tradicija“
   Sankt Peterburge atidaryta paroda „Lietuvių Velykų tradicija“
   Sankt Peterburge atidaryta paroda „Lietuvių Velykų tradicija“

   Balandžio 2 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge (Rusija) kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Rusijos etnografijos muziejumi atidarė unikalią parodą „Lietuvių Velykų tradicija“, skirtą tradiciniams pavasario švenčių simboliams.

   Tai pirmas kartas, kai Sankt Peterburge tokiu mastu yra pristatomos 2 tradicijos, įrašytos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą: verbų rišimo tradicija Vilniaus krašte ir šiaudų rišimo tradicija .

   Parodoje demonstruojami 38 meistrų ir dailininkų darbai: 150 verbų, 26 sodai, 16 unikalių kompozicijų iš žydinčių gėlių, samanų, visžalių augalų ir 6 erdvinės žolynų kompozicijos bei sodai, tematinė tapyba ir keramika. Tarp sodų autorių  - ir  geriausio šalies liaudies meistro nominacijos ,,Aukso vainikas“ laureatė Janina Pvaliukevičienė, kuri šiemet švenčia 91-ąjį gimtadienį. Ji parodai paruošė 5 didžiausius sodus.

   Eksponatai šiai parodai specialiai paruošti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos meistrų ir dailininkų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

   Dvišaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

   Konsulinės naujienos »

   Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Foto spaudai.jpg

   Balandžio 20-21 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vyksta Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos 25-oji sesija, kurioje aptariami cheminio ginklo panaudojimo atvejai Sirijoje ir Rusijoje bei kiti klausimai.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »

   Balandžio 16 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas, kuriam buvo išsakytas Lietuvos nepritarimas dėl Rusijos vykdomos užsienio politikos ir žmogaus teisių pažeidimų.

   Naujienos » Kalbos, pareiškimai »