Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda

Sukurta 2021.05.03 / Atnaujinta 2021.05.03 16:26
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   „Ši paroda ne tik primena svarbų Europos istorijos įvykį, bet ir parodo, kad laisvė, solidarumas bei kitos Gegužės 3-osios vertybės aktualios ir  šių dienų kontekste“, – sakė Lietuvos ambasadorius Čekijoje Laimonas Talat-Kelpša.

   Prahos Vinohradų rajone 1896 metais įkurtoje Jurgio iš Podiebradų aikštėje dvi savaites bus eksponuojama dvylika stendų čekų kalba, pristatančių Abiejų Tautų Respublikos susikūrimo aplinkybes, svarbiausius jos pasiekimus, asmenybes, kultūrinį ir politinį palikimą.

   Paroda gausiai iliustruota to meto svarbiausių dokumentų, meno kūrinių reprodukcijomis, žemėlapiais ir heraldikos simboliais. Netrūksta ir dabartinių Lietuvos ir Lenkijos miestų, architektūros paminklų nuotraukų, kurios, organizatorių manymu, paskatins parodos lankytojus apsilankyti Lenkijoje bei Lietuvoje.

   Parodos  autorius – Čekijos Respublikos Mokslų akademijos Istorijos instituto mokslininkas Janas Květina.

   Atidaryme dalyvavo Čekijos užsienio reikalų viceministrė Michaela Marksová Tominová, Prahos 3-osios apygardos meras Jiržis Ptačekas, parlamentarai, diplomatai, Čekijoje gyvenantys lenkai, lietuviai ir baltarusiai. Parodą organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas Prahoje ir Sviatlanos Cichanouskajos biuras Vilniuje.

   Paroda bus eksponuojama iki gegužės 14 dienos. Mažėjant susirgimų ir gerėjant situacijai, Čekijos vyriausybė atlaisvina iki šiol buvusius ribojimus, todėl tikimasi, kad parodą aplankys tūkstančiai miestiečių.

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   20210520_113513.jpg

   Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

   Atstovybių naujienos »

   Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

   Daugiašaliai santykiai »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »