Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su Vengrijos kolega aptarė svarbiausius dvišalius ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.03.04 / Atnaujinta 2021.03.04 11:34

Kovo 4 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péteriu Szijjártó.

Pokalbio metu aptarti dvišaliai politiniai, gynybos ir ekonominiai santykiai, bendradarbiavimas daugiašaliuose formatuose – NATO, ES, Trijų jūrų iniciatyvoje, Šiaurės ir Baltijos šalių bei Višegrado ketverte, pasidalyta informacija, kaip abi šalys kovoja su COVID-19 pandemija, pasikeista nuomonėmis apie aktualius tarptautinės politikos klausimus.

G. Landsbergis padėkojo Vengrijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, paramą  bei solidarumą stiprinant Lietuvos ir viso Baltijos šalių regiono saugumą ir išreiškė viltį, kad ateityje bendradarbiavimas gynybos srityje bus dar aktyviau plėtojamas.

„Lietuvą ir Vengriją sieja bendri saugumo interesai. Šiandien Europoje kylant vis naujoms grėsmėms, turime stiprinti grėsmių atgrasymą, ieškoti sprendimų ekonominėms, energetinėms, klimato kaitos problemoms spręsti“, – teigė G. Landsbergis.

Kalbant apie bendradarbiavimą Trijų jūrų iniciatyvos formate, akcentuota infrastruktūros projektų įgyvendinimo svarba, siekiant, kad Europoje nebeliktų energetinių „salų“, būtų užtikrinta energijos išteklių tiekimo diversifikacija bei sukurti modernūs transporto infrastruktūros tinklai.

G. Landsbergis taip pat akcentavo poreikį kaip galima greičiau priimti sprendimą Europos Sąjungos lygmeniu dėl elektros importo ribojimo į Europos šalių rinkas iš nesaugių atominių elektrinių. „Prie Lietuvos sienos veikianti Astravo atominė elektrinė neatitinka tarptautinių branduolinės saugos standartų, projekto įgyvendinimo eiga buvo neskaidri, todėl mes atvirai keliame klausimą dėl šios elektrinės veikimo teisėtumo“, - sakė ministras G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministrai pasikeitė nuomonėmis apie santykius su Kinija.

Lietuva ir Vengrija šiais metais minės diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
Vengrija1.jpg

Spalio 23 dieną ministras Linas Linkevičius nacionalinės dienos proga pasveikino Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministrą Péterį Szijjártó.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 22 dieną Lietuvos ambasados Vengrijoje atstovai dalyvavo Budapešte jau 18-ąjį kartą surengtose Dunojaus dienos minėjimo renginiuose, skirtuose prisiminti 1456 metais vykusį Nandorfehervaro (Belgrado) mūšį.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »