Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Liublino trikampio užsienio reikalų ministrų bendras pareiškimas Stalino nurodymu vykdytos Krymo totorių deportacijos 77-ųjų metinių proga

Sukurta 2021.05.18 / Atnaujinta 2021.05.18 12:01

Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

Gegužės 18 – oji yra viena iš tragiškiausių praėjusio šimtmečio datų. Stalino totalitariniam režimui deportavus dešimtis tūkstančių Krymo totorių, jie atsidūrė visiško sunaikinimo grėsmės akivaizdoje. Daugelis ištremtųjų žuvo, likusiems buvo uždrausta grįžti į tėvynę – Krymą. Buvo siekiama visus asmenis priverstinai asimiliuoti, kad atsirastų  „naujoji sovietinė visuomenė“. Tačiau, laimei, jie priešinosi.

Todėl, šiuo metu, Kijevas, Vilnius ir Varšuva iš visų jėgų stengsis viešinti istorinius faktus ir užtikrinti tinkamą tarptautinį jų vertinimą.

Deja, praėjus septyniems dešimtmečiams po šio siaubingo nusikaltimo, mūsų karta vėl stebi praeities įvykių pasikartojimą.

Laikinai okupavusi Krymą, Rusija ėmėsi naujų represijų prieš Krymo totorių bendruomenę. Krymo totoriai vėl susiduria su žmogaus teisių pažeidimais. Jie yra persekiojami dėl savo įsitikinimų, religijos ir dėl nepritarimo Krymo okupacijai. Uždrausta Krymo totorių tautinio parlamento Medžliso veikla, vykdomas persekiojimas, diskriminacija. Tokie Rusijos, kaip okupacinės valdžios, veiksmai yra nepriimtini šiandieniniame pasaulyje ir reikalauja tinkamo tarptautinės bendruomenės atsako.

Veiksmingiausias atsakas - Krymo pusiasalio okupacijos nutraukimas. Mūsų valstybių vyriausybės kartu su partneriais toliau sieks atkurti pagarbą tarptautinei teisei ir Ukrainos suverenitetą Kryme. Be abejo, patikimiausias ginklas šioje kovoje - solidarumas su Krymo totoriais ir pasaulio žmonių vienybė siekiant bendro tikslo.

2021 m. rugpjūčio 23 d. Kijeve vyks inauguracinis Tarptautinės Krymo platformos viršūnių susitikimas, sustiprinsiantis mūsų pastangas šioje srityje.

Tikimės parengti aiškų pasaulio bendruomenės veiksmų planą, padėsiantį pasiekti tikslą - nutraukti laikiną Rusijos okupaciją ir atkurti Krymo totorių teises.

Esame įsitikinę, kad bendros pastangos ir tarptautinis solidarumas prisidės prie Krymo išvadavimo nuo Rusijos okupacijos, o taip pat prie Krymo totorių teisių ir laisvių atkūrimo Ukrainos Kryme.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_8591.jpg

Liepos 6 – 7 dienomis Vilniuje vyko trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Lenkijos ir Ukrainos kolegas atvykus į Ukrainos reformų konferencijos išvakarėse surengtą „Liublino trikampio“ susitikimą, kuris po ilgos pandemijos sąlygotos pertraukos suteikė ministrams galimybę tiesiogiai, o ne virtualiu formatu aptarti įvairius glaudesnio trišalio bendradarbiavimo aspektus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Liepos 6-7 dienomis Vilniuje vyks trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų – susitikimas. Jame Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Lenkijos ir Ukrainos kolegomis Zbigniewu Rau ir Dmytro Kuleba aptars aktualius trišalio bendradarbiavimo klausimus ir padėtį regione.

20210702_120704_resized.jpg

Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

Dvišaliai santykiai »
GK_Luckas1.jpg

Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »