Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas įteikė skiriamuosius raštus Europos Tarybos generalinei sekretorei

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 16:42
  Lietuvos nuolatinis atstovas įteikė skiriamuosius raštus Europos Tarybos generalinei sekretorei

  Birželio 2 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Europos Tarybos (ET) ambasadorius Andrius Namavičius įteikė skiriamuosius raštus ET generalinei sekretorei Marijai Pejčinović Burić.

  Susitikime ambasadorius A. Namavičius pažymėjo, kad Lietuva labai vertina ET vaidmenį ir reikšmingą paramą kuriant demokratines institucijas, užtikrinant žmogaus teisių ir teisės viršenybės standartus bei siekia svariai prisidėti prie ET misijos ir Europos vertybių įtvirtinimo bei plėtros.

  Susitikimo metu taip pat buvo aptarti nerimą keliantys neteisėti Baltarusijos valdžios veiksmai prieš žiniasklaidą ir žurnalistus bei galimi tolesni ET veiksmai. Generalinė sekretorė M. Pejčinović Burić patvirtino savo ketinimą apsilankyti Lietuvoje liepos 7-8 dienomis ir dalyvauti Vilniuje vyksiančioje Ukrainos reformų konferencijoje.

  Europos Taryba – Strasbūre 1949 metais įsikūrusi pagrindinė Europos žmogaus teisių organizacija, turinti 47 šalis nares. Visos šalys narės yra pasirašusios pagrindinį Europos Tarybos susitarimą – Europos žmogaus teisių konvenciją. Lietuva yra Europos Tarybos narė nuo 1993 metų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_9954.jpg

  Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić aptarė regiono aktualijas bei ET ir Lietuvos vaidmenį ginant pagrindines organizacijos vertybes: demokratiją, teisės viršenybę ir žmogaus teises.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  DSC_1024.jpg

  Gegužės 21 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotolinėje Europos Tarybos (ET) Ministrų komiteto sesijoje, skirtoje bendros atsakomybės už demokratijos vertybes Europoje užtikrinimui, Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimui bei efektyviam ET ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuva Europos Tarybos (ET) Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius ET Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius raštus. Šia konvencija siekiama užtikrinti, kad futbolo ir kiti sporto renginiai vyktų saugioje aplinkoje, visiems dalyviams ir partneriams bendradarbiaujant bei įgyvendinant integruotą požiūrį į saugumą ir aptarnavimą sporto renginiuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_6641.jpg

  Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jovita Neliupšienė dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo aptarti svarbiausi kitų metų ES iššūkiai. Kanclerė pabrėžė, kad atsigaudama po COVID-19 pandemijos ES turi išlaikyti dėmesį konfliktų sureguliavimui ES kaimynystėje. 

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »