Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisijungė prie Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius

Sukurta 2021.02.15 / Atnaujinta 2021.02.15 15:45

Lietuva Europos Tarybos (ET) Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius ET Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius raštus. Šia konvencija siekiama užtikrinti, kad futbolo ir kiti sporto renginiai vyktų saugioje aplinkoje, visiems dalyviams ir partneriams bendradarbiaujant bei įgyvendinant integruotą požiūrį į saugumą ir aptarnavimą sporto renginiuose.

Šiam tikslui pasiekti valdžios institucijos turėtų skatinti suinteresuotąsias šalis – vietos valdžios institucijas, policiją, futbolo klubus ir nacionalines federacijas, sirgalius bei rėmėjus – bendradarbiauti rengiant futbolo ir kitas varžybas bei užtikrinti, kad stadiono infrastruktūra atitiktų nacionalinius ir tarptautinius standartus, minios būtų veiksmingai valdomos ir saugios.

Taip pat turėtų būti parengti ir bendrų pratybų metu išbandyti eismo įvykių ir nenumatytų situacijų planai, žiūrovai jaustųsi laukiami, o stadionai taptų labiau prieinami vaikams, senjorams ir žmonėms su negalia. Konvencijos nuostatos taip pat numato priemones užkirsti kelią smurtui ir netinkamam elgesiui bei už tai nubausti, įskaitant draudimą patekti į stadionus tiek kilmės, tiek užsienio valstybėse. Konvencijos šalys taip pat įsipareigoja sustiprinti tarptautinį policijos bendradarbiavimą, paskirdamos nacionalinį futbolo informacijos punktą, kuris palengvintų keitimąsi informacija ir asmens duomenimis, susijusiais su tarptautinėmis futbolo varžybomis.

Ši 2016 metais priimta konvencija Lietuvai įsigalios 2021 metų balandžio 1 dieną.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_9954.jpg

Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić aptarė regiono aktualijas bei ET ir Lietuvos vaidmenį ginant pagrindines organizacijos vertybes: demokratiją, teisės viršenybę ir žmogaus teises.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
A. Namavičiaus skiriamųjų raštų teikimas.jpg

Birželio 2 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Europos Tarybos (ET) ambasadorius Andrius Namavičius įteikė skiriamuosius raštus ET generalinei sekretorei Marijai Pejčinović Burić.

Atstovybių naujienos »
DSC_1024.jpg

Gegužės 21 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotolinėje Europos Tarybos (ET) Ministrų komiteto sesijoje, skirtoje bendros atsakomybės už demokratijos vertybes Europoje užtikrinimui, Europos žmogaus teisių konvencijos įgyvendinimui bei efektyviam ET ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_6641.jpg

Lapkričio 27 dieną užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jovita Neliupšienė dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo aptarti svarbiausi kitų metų ES iššūkiai. Kanclerė pabrėžė, kad atsigaudama po COVID-19 pandemijos ES turi išlaikyti dėmesį konfliktų sureguliavimui ES kaimynystėje. 

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »