Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.24 09:18
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas jos sienas bei pasmerkė besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Konstatuota toliau dėl karo blogėjanti žmogaus teisių padėtis ir humanitarinė situacija Rytų Ukrainos regionuose bei Rusijos okupuotame Kryme ir Sevastopolio mieste.

  „Rusijos pasų primetimas, priverstinis šaukimas į karinę tarnybą, trėmimai ir netinkamas elgesys su sulaikytaisiais, Krymo totorių persekiojimas, taip pat nuolatiniai pagrindinių saviraiškos, religijos ir susirinkimų laisvių apribojimai turi būti nedelsiant nutraukti“, – sakė ambasadorius.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo Lietuva išreiškė paramą Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro Sakartvele vykdomai veiklai teikiant techninę pagalbą, teigiamai įvertino Sakartvelo bendradarbiavimą su biuru ir išreiškė paramą rezoliucijai dėl bendradarbiavimo su Sakartvelu. Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant diskriminaciją etniniu pagrindu, savavališkų sulaikymų ir kliūčių šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams Rusijos kontroliuojamose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Ambasadorius paragino Rusiją imtis tinkamų veiksmų pagal 2021 metų sausio 21 dienos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo išvadą, kurioje konstatuota Rusijos atsakomybė už daugybinius žmogaus teisių pažeidimus Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Lietuva priminė tvirtai remianti Sakartvelo suverenumą ir teritorinį vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas jo sienas bei paragino suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėtojams į Rusijos okupuotus Sakartvelo regionus, nutraukti jos neteisėtą karinį buvimą Sakartvele.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms ir tinkamai reaguoti į jų pažeidimus. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

  Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

  Atstovybių naujienos »
  .

  Tęsdamas oficialų vizitą Pietų Kaukazo valstybėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atvyko į Tbilisį (Sakartvelas). Balandžio 28 dieną surengti susitikimai su šalies valdžios atstovais - prezidente  Salome Zourabichvili, ministru pirmininku Irakliu Garibashviliu, Parlamento pirmininku Kakhaberu Kuchava ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  DSC_8069.jpg

  Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20210415-WA0006.jpg

  Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

  Daugiašaliai santykiai »

  Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

  atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

  siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

  suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

  Daugiašaliai santykiai »