Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva ir Jungtiniai Arabų Emyratai turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą

Sukurta 2021.09.20 / Atnaujinta 2021.09.21 09:52
  G. Landsbergis: Lietuva ir Jungtiniai Arabų Emyratai turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą

  Rugsėjo 20 dieną Niujorke užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų valstybės ministru Khalifa Shaheen Al Marar. Susitikimo metu aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės, Lietuvos dalyvavimas EXPO2020, Lietuvos ir JAE verslo forumas.

  Turime galimybių plėsti ekonominius santykius, skatinti investicijas, atverti kelius įvairiems turizmo maršrutams. Mūsų šalys geografiškai gal ir toli viena nuo kitos, bet mes turime daug bendrų interesų bei didžiulį potencialą dirbti kartu. Išgirdau patikinimą iš ministro, kad Lietuva JAE yra įdomi ir patraukli verslo partnerė, – sakė ministras G. Landsbergis.

  Kalbėdamas apie teisinio bendradarbiavimo iššūkius, ministras G. Landsbergis paragino JAE paspartinti finalizavimą Lietuvai svarbių tarptautinių sutarčių, tokių kaip investicijų skatinimas, teisinės pagalbos bei ekstradicijos.

  Susitikime ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva remia ir skatina JAE iniciatyvas ir pastangas, susijusias su siekiu švelninti klimato kaitos padarinius, taip pat su inovacijų skatinimu.

  Ministrai aptarė aktualiausius dvišalio, regioninio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus, išreiškė paramą kandidatams į įvairias JT organizacijas. Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pakvietė JAE valstybės ministrą Khalifa Shaheen Al Marar apsilankyti Lietuvoje.