Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Aukštas JAV Valstybės departamento atstovas dėkoja Lietuvai už lyderystę remiant demokratijos plėtrą

Sukurta 2021.06.28 / Atnaujinta 2021.06.28 18:38
   Aukštas JAV Valstybės departamento atstovas dėkoja Lietuvai už lyderystę remiant demokratijos plėtrą
   Aukštas JAV Valstybės departamento atstovas dėkoja Lietuvai už lyderystę remiant demokratijos plėtrą
   Aukštas JAV Valstybės departamento atstovas dėkoja Lietuvai už lyderystę remiant demokratijos plėtrą

   Birželio 28 dieną Romoje (Italija) Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjo pareigas einančiu Philipu T. Reekeriu. Susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, galimi dvišaliai aukšto lygio vizitai, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose.

   P. T. Reekeris taip pat  padėkojo Lietuvai už paramą, kurią ji kartu su partneriais teikia Rytų Partnerystės šalims bei Lietuvos lyderystę šiame regione. „ JAV vertina Lietuvos veiksmus, demonstruojančius tvirtą paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms“, – teigė JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjas.

   Viceministras savo ruožtu teigė, kad Lietuva, bendradarbiaudama su ES ir JAV, ir toliau prisidės prie laisvės ir demokratijos plėtros regione. „Labai svarbu toliau plėsti bendradarbiavimą su Ukraina, remiant šios šalies europinės ir transatlantinės integracijos siekius – sakė viceministras. Jis taip pat pristatė Lietuvos bendradarbiavimą su Pietų Kaukazo valstybėmis.

   Susitikimo metu taip pat aptartas neseniai įvykęs NATO viršūnių susitikimas, pabrėžta NATO svarba saugumui regione, išreikšta parama Trijų jūrų iniciatyvai ir ES Rytų partnerystei, o taip pat aptartos grėsmės, kylančios iš Rusijos ir Kinijos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   51479211428_747e1abfa9_k.jpg

   Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Random 4.jpg

   Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   unnamed (1).jpg

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   Atstovybių naujienos »
   Untitled design.png

   Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

   Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
   Foto1.png

   Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »