Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.23 11:59
   Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju
   Ambasadorė J. Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju

   Kovo 22 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė su Kroatijos Parlamento (Saboro) pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu aptarė dvišalių ryšių, tarpparlamentinio bendradarbiavimo ir ekonominės veiklos stiprinimo klausimus.

   J. Raguckienė akcentavo puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius bei pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra geras įrankis dvišalių ryšių stiprinimui. Jos teigimu, tinkamas pagrindas plėtoti bendradarbiavimą yra Lietuvos Seime ir Kroatijos Sabore suburtų tarpparlamentinių ryšių ir kitų darbo grupių veikla. Ji pasidžiaugė neseniai įvykusiomis keliomis Seimo ir Saboro vaizdo konferencijomis.

   Ambasadorė išreiškė viltį, kad kai tik leis epidemiologinė padėtis, atsiras galimybė atnaujinti tiesioginius abiejų parlamentų narių susitikimus, o kitąmet – paminėti Lietuvos ir Kroatijos diplomatinių santykių užmezgimo trisdešimtmetį.

   Pašnekovai sutarė, kad šalia ekonominių ir prekybinių ryšių stiprinimo, svarbu puoselėti kultūrinį bendradarbiavimą. Ambasadorė pakvietė Ž. Reinerį 2022 metais apsilankyti Kaune – Europos kultūros sostinėje.

   Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotojas pažymėjo, kad abi šalys turi daug bendrų interesų. Anot jo, Kroatijai svarbi Lietuvos parama šalies pastangoms prisijungti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Šengeno erdvės ir euro zonos. Ž. Reineris taip pat padėkojo Lietuvai už pagalbą, skirtą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Kroatijos Sisako-Moslavinos apskrityje 2020 metų gruodžio 29 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   210512 J.Raguckienė, Ž.Reiner, I.Radman Livaja.JPG

   Gegužės 12 dieną Zagrebo archeologijos muziejaus galerijoje Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė kartu su muziejaus direktoriaus pavaduotoju Ivanu Radman-Livaja bei Kroatijos Parlamento (Saboro) vicepirmininku Željko Reineriu atidarė parodą „(Ne)matomi Lietuvos piliakalniai“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   210226 Hajdukovic_Raguckiene.jpg

   Vasario 26 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku bei draugystės grupės su Lietuva nariu Domagojumi Hajdukovičiumi. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, nacionalinių parlamentų bendradarbiavimas, taip pat tarpparlamentinių ryšių stiprinimas Europos Sąjungoje, Europos Taryboje ir kituose daugiašaliuose formatuose.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   DSC_6889.JPG

   Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_5959.JPG

   Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

   Atstovybių naujienos »