Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

A. Zananavičius: ES privalo pateikti gaires, kaip pasiekti ambicingų kovos su klimato kaita tikslų

Sukurta 2020.12.08 / Atnaujinta 2020.12.08 17:09
   A. Zananavičius: ES privalo pateikti gaires, kaip pasiekti ambicingų kovos su klimato kaita tikslų
   A. Zananavičius: ES privalo pateikti gaires, kaip pasiekti ambicingų kovos su klimato kaita tikslų
   A. Zananavičius: ES privalo pateikti gaires, kaip pasiekti ambicingų kovos su klimato kaita tikslų

   Gruodžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje.  Jos metu ministrai diskutavo apie kovos su klimato kaita tikslus ir jų įgyvendinimo priemones, bendrus ES veiksmus pandemijos akivaizdoje, saugumo stiprinimą, ES Pietų kaimynystę, ES ir JAV santykius, situaciją Baltarusijoje bei derybas tarp ES ir Jungtinės Karalystės ateities santykių. Šios temos bus aptariamos gruodžio 10-11 dienomis vyksiančios Europos Vadovų Tarybos metu.

   Kalbėdamas apie klimato kaitą, viceministras A. Zananavičius pabrėžė: „Lietuva  teigiamai vertina ES grynojo emisijų sumažinimo tikslus, emisijas mažinant ne mažiau nei 55 procentais iki 2030 metų. ES turėtų pateikti gaires dėl sąlygų šių ambicingų tikslų įgyvendinimui. Lietuvai svarbu, kad siekiant šio tikslo būtų sąžiningai pasidalinta teksiančia našta, atsižvelgiant į kiekvienos šalies specifiką, ir kartu būtų užtikrinamos vienodos konkuravimo sąlygos ES gamintojams, lyginant su trečiųjų šalių gamintojais“.

   Posėdžio metu viceministras taip pat atkreipė delegacijų dėmesį į Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę: „ES vadovai jau ragino Baltarusiją, kaip ir kitas trečiąsias šalis, laikytis aukščiausių aplinkos ir saugos standartų, tačiau Baltarusija nepaiso šių raginimų.  ES privalo nedelsiant sukurti naujas veiksmingas priemones, užkertant kelią elektros energijos patekimui iš nesaugių elektrinių į ES teritoriją“, - teigė A. Zananavičius.

   Tarybos vaizdo konferencijoje buvo pristatyta esama situacija ES ir Jungtinės Karalystės (JK) derybose dėl ateities santykių. Vyriausiais ES derybininkas Michelis Barnieris informavo, kad po intensyvių pastarųjų savaičių derybų išlieka esminių klausimų, kuriuose nepavyksta pasiekti abi derybų puses tenkinančio konsensuso dėl ES ir JK sąlygų verslui, žvejybos teisės ir valdymo mechanizmo, tad vis dar dedamos pastangos, siekiant sutarimo.

   Europos Komisija pristatė Europos demokratijos veiksmų planą, kuriuo siekiama imtis veiksmų ES mastu dėl rinkimų efektyvinimo, skaidrumo, žiniasklaidos laisvės užtikrinimo ir kovos prieš dezinformaciją. Taip pat posėdyje aptarta bendra ES Tarybos, Europos Parlamento ir Europos Komisijos deklaracija dėl daugiamečio teisėkūros planavimo 2020–2024 metams bei bendra deklaracija dėl 2021 metų prioritetų, remiantis Komisijos darbo programa.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Gegužės 17 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Koimbroje (Portugalija) vykusioje neformalioje Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kuri buvo skirta ES ateities klausimams. Tarybos metu įvyko pirmasis ES ateities ministrų susitikimas, taip pat buvo aptartas nuo ES nutolusių salų-regionų potencialo panaudojimas.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8104.jpg

   Balandžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES – Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, Konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_4801.jpg

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje vyko pasiruošimas kovo 25–26 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) nuotoliniam susitikimui. Susitikimo metu aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES skaitmeninės ir vidaus rinkos bei pramonės modernizavimas, ES išorės klausimai, taip pat Europos semestras ir konferencija dėl Europos ateities.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_6995.jpg

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformalioje Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje ES reikalų ministrai aptarė konferencijos dėl Europos ateities organizavimą ir ES koordinuotus veiksmus, reaguojant į COVID-19 pandemiją.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 22 dieną viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   200921-BMWi-EU-Ratspraesidentschaft-Meeting-Trade-Ministers-Familienfoto-Collage.jpg

   Rugsėjo 20-21 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime prekybos klausimais. Ministrai diskutavo, kaip prekybos politika galėtų prisidėti prie ekonomikos atsigavimo po COVID-19 pandemijos.

   Daugiašaliai santykiai »