URM mentorystės programa

Sukurta 2021.11.16 / Atnaujinta 2022.11.16 13:24

URM kviečia dalyvauti mentorystės programoje

Užsienio reikalų ministerija kviečia Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus ir Lietuvos Respublikos piliečius, studijuojančius užsienio valstybių aukštosiose mokyklose, dalyvauti Diplomatinės tarnybos mentorystės programoje.

Studentai, kuriuos domina Lietuvos užsienio politika ir tarptautinių santykių klausimai, pageidaujantys turėti Lietuvos diplomatinės tarnybos mentorių, kviečiami iki 2022 m. gruodžio 2 d. elektroninio pašto adresu [email protected] pateikti motyvuotą prašymą. Jame prašytume nurodyti mentorystės tikslus ir 1-2 pageidaujamas mentorystės sritis. Taip pat prašome pridėti pažymą, patvirtinančią studijas aukštojoje mokykloje. Ministerija, įvertinusi gautą prašymą, informuos pretendentus apie galimybę dalyvauti mentorystės programoje ir, esant galimybei, pasiūlys mentorių.

Dėl konkrečios mentorystės trukmės ugdytiniai tiesiogiai susitars su savo mentoriais, bet rekomenduotina trukmė ‒ nuo 2 iki 6 mėnesių. Ugdytiniui ir mentoriui bus siūloma sudaryti rašytinį susitarimą, kuriame būtų aptarti mentorystės vykdymo klausimai:  mentorystės tikslai, sritys, trukmė, susitikimų grafikas ir forma (kontaktiniai ar nuotoliniai susitikimai).

Mentorystės programos pradžioje ir pabaigoje ministerija surengs mentorių ir ugdytinių susitikimus, kuriuose bus aptariami bendrieji klausimai, mentorių ir ugdytinių lūkesčiai, mentorystės rezultatai ir patirtis.