Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1. IMG_4795.JPG

Gruodžio 6 d. Budapešte, Eötvös Loránd (ELTE) Universitete, Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje iniciatyva įvyko ELTE universiteto bei Vilniaus Universiteto istorikų konferencija "Historical Lithuanian-Hungarian connections: in the context of the centenaries", skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti. Į šią, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-čiui skirtą,  konferenciją susirinko ne tik profesionalūs istorijos tyrėjai ir studentai, bet ir ja besidomintys, taip pat diplomatinio korpuso ir lietuvių bendruomenės atstovai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2319_.png

Gruodžio 2 d. Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su Lietuvių bendruomenės Vengrijoje atstovais dalyvavo aštuntą kartą surengtoje Diplomatų sutuoktinių asociacijos kalėdinėje labdaros mugėje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
-IMG_4576.jpg

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariai tęsė tradiciją ir pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 29 dieną lietuviai padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles Budapešto "Naujosiose" bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Taip pat buvo aplankytas Lietuvai daug nusipelniusio, šiemet mirusio baltisto, literatūrologo, kritiko, lietuvių literatūros vertėjo, lingvistinių, literatūrologijos knygų ir straipsnių autoriaus Endrė Bojtaro (Bojtár Endre) kapas.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4512.JPG

Spalio 27 dieną į Budapešto Šv. Stepono baziliką rinkosi Vengrijos pareigūnai, užsienio diplomatai, lietuvių bendruomenės Vengrijoje branduolys bei Lietuvos ir klasikinės muzikos gerbėjų būrys. Gausiai susirinkę svečiai buvo pakviesti į Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių choro „Virgo“ koncertą.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4204.jpg

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kviečia spalio 29 d. pagerbti 1956 metų vengrų revoliucijos metu kritusių kovotojų už laisvę atminimą.

Padėsime gėlių bei uždegsime atminimo žvakeles  Budapešto "Naujosiose" (Új Köztemető) bei Kerepešio kapinėse.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
51.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte kviečia į Vilniaus universiteto merginų choro „Virgo“ koncertą.

Koncertas vyks šeštadienį, spalio 27 d., Šv. Stepono bazilikoje (Szent István tér 1, 1051 Budapest) 19.30 val.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4500_cr.jpg

Rugsėjo 25 dieną Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Latvijos Respublikos ambasada Budapešto Lorando Etvešo universitete tradiciškai paminėjo Baltų vienybės dieną.

Istorinė, kultūros diplomatija »
4_cr.jpg

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Screenshot_2018-09-13 Bridging Europe - Müpa Budapest.png

Budapešto menų rūmai (MÜPA) kartu su Baltijos šalių ir Lenkijos ambasadomis šių metų rugsėjo 16-26 dienomis organizuoja renginį „Europos tiltai (Európai Hidak/Bridging Europe 2018)“, pristatantį šių šalių kultūrą. Renginio metu bus demonstruojami filmai ir parodos, vyks koncertai bei simpoziumas, kurio dalyviai aptars kultūros ir meno vaidmenį visuomenės gyvenime.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6016.JPG

Lietuvos ir Latvijos ambasados Vengrijoje ir Estijos kultūros institutas Vengrijoje, bendradarbiaudami su "Sostinės Ervino Sabo biblioteka“, rugsėjo 6 d. Budapešte atidarė fotografijų parodą „The Baltic Way - a Campaign in the Name of Freedom"“, skirtą paminėti 1989 metais įvykusią pilietinę akciją, pasauliui pranešusią apie Baltijos tautų vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės. Grafinį ir audio-vizualinį Latvijos archyvų koordinuoto projekto kūrinį papildė bibliotekos fonduose rasti periodikos leidiniai ir tematiškai susijusios knygos.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2018_The Baltic Way_invitationC.jpg

Š. m. rugsėjo 6 d. bus atidaroma fotografijų paroda „Baltijos kelias”, skirta 1989 metų pilietinei akcijai, pademonstravusiai Baltijos šalių vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1195_d7a923a99c82fab3d7160220173447ee.jpg

Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas) informuoja, kad 2018 m. rugpjūčio 27 d. pradedamas valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose (toliau – Parama) konkursas (toliau –Paramos skyrimo konkursas).

Lietuviai Vengrijoje »
Liepos 6 2018.jpg
Tautiška giesmė Budapešte Įkelta2018.07.09

Liepos 6 dieną Vengrijoje gyvenantys lietuviai kartu su savo šeimų nariais bei draugais vengrais susitiko prie lietuvių ir vengrų draugystę simbolizuojančio paminklo Jogailai ir Jadvygai ir drauge sugiedojo Tautišką giesmę.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3521.jpg

Kaip ir kasmet Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – pasitiksime „Tautiška giesme“. Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje ir Vengrijos lietuvių bendruomenė visus norinčius kviečia drauge giedoti Lietuvos himną.

Lietuviai Vengrijoje »
vainikas2018.jpg

Kaip ir kasmet Vengrijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Vengrijoje birželio 24 dieną Budapešte drauge pasitinka ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Lietuviai Vengrijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata