Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_6616.jpg

Vasario 13 dieną Budapešto Ferenco Listo muzikos akademijoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
002[1].jpg
Netektis Įkelta2018.02.12

Sekmadienį, vasario 11 dieną, eidamas 78-uosius Budapešte mirė baltistas, literatūrologas, kritikas, lietuvių literatūros vertėjas, lingvistinių, literatūrologijos knygų ir straipsnių autorius Endrė Bojtaras (Bojtár Endre). Jis yra laikomas baltistikos pradininku Vengrijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Nepazinta Lietuva_virselis.jpg

Lietuvos vietinio turizmo logotipas „Lietuva. O čia ar buvai?“ – vienoje gretoje su pasauliniu prestižiniu prekės ženklu „National Geographic“! Lietuvos salės tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“ lankytojų pirmųjų laukia siurprizas – specialus „National Geographic“ priedas, skirtas kelionėms po Lietuvą. Jį parengė Turizmo departamentas kartu su „National Geographic Lietuva“ redakcija.

Ekonominiai santykiai »
workinlithuania_logo-01.jpg

VŠĮ „Investuok Lietuvoje“, ne pelno siekianti tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra, pristato programą „Work in Lithuania“.

Lietuviai Vengrijoje »
Keliauk ir pazink.png

Šventinius metus Turizmo departamentas kviečia pradėti parsisiunčiant Šimtmečio maršruto mobilią programėlę. Ieškoti J.Basanavičiaus augintinės – pelėdos – iškamšos, iš kluono lentų signataro suręstos bažnyčios, iš išlydytų centų nulieto paminklo, kurorto nuogalių istorijas menančios vilos, A.Smetonos obelų sodo ar kitų atkurtos Lietuvos nuo šiol galima su virtualiu „gidu“.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos Resupublikos ambasada Budapešte kartu su Vengrijos lietuvių bendruomene bei ambasados draugais vengrais sausio 12 dieną paminėjo Laisvės gynėjų dienos dvidešimt septintąsias metines.

Istorinė, kultūros diplomatija »
sigma-4.jpg

Šeštadienį, gruodžio 9 dieną, į Budapešto meno galeriją „FUGA“ rinkosi Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, šiuo metu Vengrijos sostinėje studijuojantys lietuviai, Lietuvos ambasados darbuotojai, Lietuvos valstybei simpatiją jaučiantys vengrai. Čia vyko jau tradicija tapusi Kalėdinė vakaronė.

Lietuviai Vengrijoje »
2.jpg

Gruodžio 7 dieną Budapešto Etvešo Lorando (ELTE) universiteto Slavų ir baltų filologijos institute įvyko susitikimas su lietuvių rašytoja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei  Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Giedra Radvilavičiūte, kurios esė rinkinys „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ neseniai išleistas vengrų kalba.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lapkričio 30 d. Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universitete veikiančiame Lietuviško kino klube paminėtos lėlinės animacijos pradininko Vladislovo Starevičiaus (1882 – 1965) 135-osios gimimo metinės.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4298.JPG

Lapkričio 26-27 d. Vengrijos sostinėje lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jo vadovaujama delegacija dalyvavo Vidurio ir Rytų Europos ir Kinijos (formatas 16+ 1) viršūnių susitikime.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_8211.jpg

Lapkričio 26 dieną Budapešte jau septintus metus iš eilės surengta Vengrijos sostinėje reziduojančių diplomatų sutuoktinių asociacijos rengiama Kalėdų mugė. Kaip ir kasmet, mugėje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4252 2.jpg

         Lapkričio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vengrijoje lankėsi Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros docentė dr. Vilma Zubaitienė, kuri Vengrijoje gyvenantiems lietuvių bendruomenės nariams ir visiems besidomintiems lietuvių kalba papasakojo apie naujausias lietuvių kalbos nuostatas ir pristatė vartosenos aktualijas.

Lietuviai Vengrijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje 2017.11.23 (ketvirtadienį) 18 val. Vengrijoje gyvenančius lietuvius, bendruomenės narius ir visus besidominčius lietuvių kalba kviečia į Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros docentės dr. Vilmos Zubaitienės paskaitą-pokalbį „Dabartinės lietuvių kalbos aktualijos. Nuostatos ir vartosena“.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »

„Beissoul & Einius“ – tai reiškinys, apjungiantis charizmą, plastiką, hipnotizuojančią elektroniką ir siurrealistinius kostiumus. Šis Lietuvos elektroninės muzikos duetas drąsiai eksperimentuoja su garso, šokio ir mados elementais, o ir mados žurnalai „Vogue“ ir „L'Officiel“ priskyrė jiems stiliaus ikonos vardą. Lietuvos M.A.M.A. apdovanojimuose jie pelnė elektroninės grupės nominaciją, o dainą «Як ти й сказав» galima išgirsti daugumoje Ukrainos gatvių.

Lietuviai Vengrijoje »
94_04-pakui-hardware-sic-helsinki-ugnius-gelguda-neringa-cerniauskaite-2017.jpg

Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda, taip pat žinomi kaip „Pakui Hardware“ – tai moderniojo meno atstovai. Abu menininkai įsikūrę kažkur tarp Vilniaus, Bruklino ir Niujorko. Šį kartą jie kviečia į pasimatymą su jų kūryba „Trafó“ galerijoje, Budapešte.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata