Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

„Beissoul & Einius“ – tai reiškinys, apjungiantis charizmą, plastiką, hipnotizuojančią elektroniką ir siurrealistinius kostiumus. Šis Lietuvos elektroninės muzikos duetas drąsiai eksperimentuoja su garso, šokio ir mados elementais, o ir mados žurnalai „Vogue“ ir „L'Officiel“ priskyrė jiems stiliaus ikonos vardą. Lietuvos M.A.M.A. apdovanojimuose jie pelnė elektroninės grupės nominaciją, o dainą «Як ти й сказав» galima išgirsti daugumoje Ukrainos gatvių.

Lietuviai Vengrijoje »
94_04-pakui-hardware-sic-helsinki-ugnius-gelguda-neringa-cerniauskaite-2017.jpg

Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda, taip pat žinomi kaip „Pakui Hardware“ – tai moderniojo meno atstovai. Abu menininkai įsikūrę kažkur tarp Vilniaus, Bruklino ir Niujorko. Šį kartą jie kviečia į pasimatymą su jų kūryba „Trafó“ galerijoje, Budapešte.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lapkričio 8 dieną, trečiadienį, 17 val. Vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Deák Ferenc u. 17, 1052 Budapest) atidaroma visiems puikiai žinomos knygos „Alisa stebuklų šalyje“ iliustracijų paroda. Parodoje bus eksponuojama 72 menininkų iš 18 valstybių darbai. Lietuvai atstovauja dvi menininkės – Lina Dūdaitė ir Lina Žutautė.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4198.JPG

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai spalio 26 dieną pagerbė per 1956 metų vengrų revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Lietuviai padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles naujosiose Budapešto bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Lietuviai Vengrijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje skelbia atranką į sekretoriaus(-ės), dirbančio(-ios) pagal terminuotą darbo sutartį, pareigybę.

IMG_4179.JPG
Lietuvos kinas Budapešte Įkelta2017.10.12

Spalio 10 dieną, tęsdama gražią tradiciją kartu su Vengrijos lietuvių bendruomene pažiūrėti lietuvišką filmą, Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte pakvietė visus besidominčius drauge pažiūrėti jaunos lietuvių režisierės Linos Lužytės naujausią meninį filmą „Amžinai kartu“. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
imagesSLCJLE8B.jpg

Rugsėjo 29 dieną Vengrijoje, kaip ir dar trisdešimtyje Europos šalių, rengiama „Tyrėjų naktis“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
PLAKATAS.jpg

Rugsėjo 26 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje prestižiniame Budapešto istorijos muziejuje atidarė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą parodą „Lietuvos kova už laisvę. Netekčių istorija“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4465.jpg

Rugsėjo 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Latvijos Respublikos ambasada Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universiteto Slavų ir baltų filologijos institute paminėjo Baltų vienybės dieną.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4007.JPG

Liepos 22 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė susitiko su Vaco miesto metu Atila Fiordošu (Atilla Fördős). Susitikimo metu buvo aptartas galimas ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas tarp atskirų Lietuvos miestų ir Vaco.

Istorinė, kultūros diplomatija »
liepos 6 2017 _Budapeštas.jpg

Lietuvos Valstybės dieną lietuvių bendruomenės ir ambasados Vengrijoje atstovai kartu su šeimos nariais ir draugais bei esančiais Vengrijoje tautiečiais giedojo „Tautišką giesmę“ Budapešte.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Nuotrauka 20170701 Mannazz Budapeste.jpg

Po Europos šalis keliaujantys ir savo debiutinį albumą "Hopes" pristatantys lietuvių muzikos grupės "MaNNazz" nariai liepos 2 d. koncertavo Budapešte.

Lietuviai Vengrijoje »
R-5666955-1399391120-1174.jpeg[1].jpg

Kaip ir kasmet Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – pasitiksime „Tautiška giesme“. Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje ir Vengrijos lietuvių bendruomenė visus norinčius kviečia drauge giedoti Lietuvos himną.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_3876.JPG

Birželio 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė lankėsi Nyrbatore. Šiaurrytinėje šalies dalyje įsikūręs miestas laikomas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gimtine.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Muzikinis kvietimas Įkelta2017.06.28

Kviečiame pasiklausyti lietuvių muzikos grupės - MaNNazz koncerto Budapešte! Turo po Europą metu, pristatinėdami ką tik išleistą albumą Hopes“, grupė nekantrauja susitikti su Vengrijos lietuviais.

Lietuviai Vengrijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata