Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Vengrijos muziejui įteikta Lietuvos dovana

Sukurta 2016.10.07 / Atnaujinta 2016.10.07 15:48
  Vengrijos muziejui įteikta Lietuvos dovana

  Spalio 6 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė lankėsi pietrytinėje Vengrijos dalyje esančiame Seghalomo mieste, kur susitiko su miesto meru Jožefu Mačariu (József Macsári) bei aptarė galimą dvišalį bendradarbiavimą turizmo, prekybos, kultūros srityse bei galimų ryšių plėtojimą tarp Seghalomo ir Rytų Lietuvos miestų.

  Susitikime su Bėkėšo srities Kovos su katastrofomis direktorato direktoriumi generolu majoru Tiboru Totu (Tibor Toth) susipažinta su Vengrijos priešgaisrine sistema, aptartas galimas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Vengrijos ugniagesių.

  Vizito metu ambasadorė aplankė tarptautinio dėmesio sulaukusį muziejų „Uniformuota istorija“, kuriame sukaupta unikali įvairių valstybių pareigūnų uniformų, ženklų, ginklų ir apdovanojimų kolekcija. Muziejaus direktoriui Janošui Tūriui (János Túri) įteikta Lietuvos vidaus reikalų ministerijos dovanota ugniagesio paradinė uniforma.

  Seghalomas pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas dar 1067 metais, ir nuo to laiko skaičiuojama turtinga miesto istorija. Šiuo metu miestas žavi ir traukia turistus puikiai išlikusiais skirtingų amžių ir stilių pastatais bei nuostabia gamta. Rumunijos pasienyje esantis Bėkėšo regionas, kuriam priskiriamas Seghalomas, yra Didžiojoje Vengrijos lygumoje, todėl čia daugiausia plėtojama gyvulininkystė ir augalininkystė.

   

  Naujienlaiškio prenumerata