Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Vengrijos lietuvių Kalėdų vakaronė Budapešte

Sukurta 2017.12.11 / Atnaujinta 2017.12.11 16:05
   Vengrijos lietuvių Kalėdų vakaronė Budapešte
   Vengrijos lietuvių Kalėdų vakaronė Budapešte
   Vengrijos lietuvių Kalėdų vakaronė Budapešte
   Vengrijos lietuvių Kalėdų vakaronė Budapešte

   Šeštadienį, gruodžio 9 dieną, į Budapešto meno galeriją „FUGA“ rinkosi Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, šiuo metu Vengrijos sostinėje studijuojantys lietuviai, Lietuvos ambasados darbuotojai, Lietuvos valstybei simpatiją jaučiantys vengrai. Čia vyko jau tradicija tapusi Kalėdinė vakaronė.

   Renginio pradžioje sveikinimo žodžius tarė Vengrijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Lina Sakalauskaitė bei Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė. Ambasadorė džiaugėsi, kad Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai nepraleidžia progos susiburti ir yra aktyvūs, o pati bendruomenė vis auga ir pildosi naujais nariais.

   Kalėdinės vakaronės metu susirinkusiuosius pianino ir gitaros skambesiu džiugino jaunas ir perspektyvus Vengrijos muzikantas Richard Balazs Zalai. Mažieji bendruomenės nariai taip pat neliko pamiršti - juos aplankė Kalėdų senelis, kuris dalijo ne tik dovanas, bet ir gražiausius Kalėdinius sveikinimus. Daug džiugesio sukėlė ir tradicinė loterija bei galimybė paragauti vieni kitų ruoštų tradicinių lietuviškų patiekalų ir saldumynų.

   Nuo pat Vengrijos lietuvių bendruomenės įkūrimo kasmet organizuojamas šventinis Kalėdų vakaras suburia didžiąją dalį Vengrijoje gyvenančių ar laikinai esančių lietuvių, kurie kartu sutinka artėjančias svarbiausias metų šventes, prisimena Kalėdines tradicijas bei jaukiai pasišnekučiuoja.

   Vakaronę rengė Vengrijos lietuvių bendruomenė, o renginį parėmė Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje.

    

   Naujienlaiškio prenumerata