Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vengrijoje pristatoma Lietuvos medžio drožyba

Sukurta 2020.12.16 / Atnaujinta 2020.12.17 22:13
  Vengrijoje pristatoma Lietuvos medžio drožyba

  Gruodžio 16 d. dvi didžiulės medinės skulptūros iš skirtingų Lietuvos kraštų buvo atgabentos į Tokajaus miestą.  "Karalius Jogaila" (autorius Kęstutis Krasauskas) ir "Karalienė Jadvyga" (aut. Adolfas ir Augustinas Teresiai) papildys šiame turistų traukos objekte jau stovinčių Lietuvos drožėjų ąžuolo kūrinių kolekciją.

  Lietuvos ambasada Vengrijoje, Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija (VKTMKB) ir Tokajaus miesto savivaldybė užmezgė bendradarbiavimo ryšius, vystydami kryždirbystės Lietuvoje (nematerialiojo UNESCO paveldo) pristatymą Vengrijoje.

  Tokajaus miesto savivaldybės meras Gyorgy Posta, priimdamas šias Lietuvoje pagamintas skulptūras, apgailestavo, kad pandemija sutrukdė skulptoriams atvykti į miestą ir skulptūras sukurti vietoje, tačiau išsakė tikėjimą, kad kūrėjų bendradarbiavimas tęsis ir sekančiais metais. Susirinkę į skulptūrų perdavimo ceremoniją šalia atviros miesto estrados "Fesztivalkatlan", vietos kultūrinininkai grožėjosi Lietuvos menininkų darbo kruopštumu ir idėjų realizavimu. Meras tiki, kad 2021 m. pavyks suorganizuoti deramą šių skulptūrų, skirtų iškilioms mūsų šalų istorijas jungiančioms asmenybėms, atidengimą, o bendradarbiavimą su Lietuva norėtų vystyti ir kitomis kryptimis.

  Tokajaus miestas įsikūręs Vengrijos šiaurės rytuose, prie dviejų upių- Tisos ir Bodrog - santakos. Miestas yra Tokajaus rajono administracinis centras, 27 savivaldybių - Tokajaus plokštikalnės vyno regiono susivienijimo - narys. Jo istorija, pasaulinio garso vynas bei daugybė kultūros renginių sutraukia daug turistų iš Vengrijos, regiono ir pasaulio. Vien Fesztivalkatlan renginius kas vasarą aplanko dešimtys tūkstančių populiariosios ir klasikinės muzikos gerbėjų.

  Naujienlaiškio prenumerata