Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Vengrijoje inauguruotas NATO pajėgų integravimo vienetas

Sukurta 2016.11.18 / Atnaujinta 2016.11.18 19:36
   Vengrijoje inauguruotas NATO pajėgų integravimo vienetas
   Vengrijoje inauguruotas NATO pajėgų integravimo vienetas

   Lapkričio 18 d. Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje atstovas bei Vengrijai akredituotas Lietuvos gynybos atašė R. Jarmalavičius kartu su kitų NATO valstybių diplomatais bei gynybos atašė dalyvavo NATO pajėgų integravimo vieneto (NATO Force Integration Unit - NFIU) iškilmingoje atidarymo ceremonijoje.

   Vengrijos gynybos ministras István Simicskó (Ištvanas Šimičko) sveikinimo kalboje pabrėžė, kad atliepiant į kintančią saugumo aplinką, NATO vieneto įkūrimas Vengrijoje prisidės prie šalies bei visos Europos saugumo užtikrinimo. Ministras padėkojo Lietuvos Respublikai ir kitoms NATO valstybėms narėms, kurios atsiuntė savo karininkus į Sėkešfehėrvare įsikūrusį vienetą.

   Pusę NFIU personalo sudaro vengrai, kitą pusę deleguoja sąjungininkai.

   NATO pajėgų integravimo vienetai – nedideli pajėgų vadovavimo ir valdymo štabai, kurių svarbiausia užduotis – prireikus, užtikrinti NATO itin aukštos parengties pajėgų ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione.

   Sėkešfehėrvaras – vakarinėje Vengrijos dalyje 972 metais įkurtas miestas. Viduramžiais buvo svarbiausias Vengrijos miestas; čia buvo karalių rezidencija. Mieste buvo karūnuoti 37 karaliai ir 39 karalienės. 15 Vengrijos valdovų yra palaidoti Sėkešfehėrvare.

   Naujienlaiškio prenumerata