Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Sarajeve aptartos Lietuvos Respublikos ir Bosnijos ir Hercegovinos dvišalių santykių perspektyvos

Sukurta 2016.11.04 / Atnaujinta 2016.11.04 18:07
   Sarajeve aptartos Lietuvos Respublikos ir Bosnijos ir Hercegovinos dvišalių santykių perspektyvos
   Sarajeve aptartos Lietuvos Respublikos ir Bosnijos ir Hercegovinos dvišalių santykių perspektyvos

   Lapkričio 4 d. Sarajeve surengtos dvišalės Lietuvos Respublikos ir Bosnijos ir Hercegovinos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos. Susitikime su Bosnijos ir Hercegovinos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Amer Kapetanović Lietuvos URM Europos šalių departamento direktorius Vidmantas Purlys išreiškė Lietuvos paramą Bosnijos ir Hercegovinos eurointegracijos procesui, pasveikino prieš dvidešimtmetį karo sukrėtimus patyrusios valstybės pažangą siekiant narystės Europos Sąjungoje ir pabrėžė šalies lyderių bei jos piliečių pastangų sutelktumo, šalies integralumo svarbą, toliau įgyvendinant būtinas reformas.

   Dvišalių konsultacijų metu taip pat buvo aptartos Vilniaus ir Sarajevo bendradarbiavimo perspektyvos, Vakarų Balkanų regioninio bendradarbiavimo, saugumo, ES Rytų kaimynystės klausimai.

   Konsultacijų metu Bosnijos ir Hercegovinos bei Vakarų Balkanų aktualijos buvo taip pat aptartos susitikimuose su ES specialiuoju atstovu Lars-Gunnar Wigemark, Regioninio bendradarbiavimo tarybos generaliniu sekretoriumi Goran Svilanović, Vyriausiojo įgaliotinio tarnybos vadovo pavaduotoju Bruse G. Berton ir kitais tarptautinės bendruomenės atstovais.

   Bosnijai ir Hercegovinai šių metų vasario 15 d. pateikus paraišką dėl ES narystės bei padarius reikalingą pažangą įgyvendinat numatytas sąlygas, rugsėjo 20 d. ES Taryba kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama pateikti nuomonę dėl šalies pasirengimo tapti ES valstybe kandidate.

    

   Naujienlaiškio prenumerata