Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

RINKIMAI: pakartotinis Prezidento rinkimų balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą

Sukurta 2019.05.13 / Atnaujinta 2019.05.13 17:21
   RINKIMAI: pakartotinis Prezidento rinkimų balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą
   RINKIMAI: pakartotinis Prezidento rinkimų balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą
   RINKIMAI: pakartotinis Prezidento rinkimų balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą

   Primename, kad užsienyje gyvenantys rinkėjai, planuojantys dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą ir II-ąjame Respublikos Prezidento rinkimų rate, vyksiančiuose gegužės 26 dieną, turi užsiregistuoti.

   Elektroniniu būdu per Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainės rinkėjo puslapį (RINKEJOSPUSLAPIS.LT) užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus. Balsuoti rinkimuose registruotis iš naujo turi visi piliečiai, balsuojantys užsienyje, - net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau yra buvę įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

   Jungiantis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis. Registracija galima ir naudojant pasibaigusių galioti Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis, jeigu rinkėjui nėra išduotas naujas galiojantis Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumentas. Rinkėjų registracijos metu nurodyti duomenys bus naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais.

   Rinkėjai, norintys balsuoti ambasadoje Vengrijoje, Serbijos Respublikai, Bosnijai ir Hercegovinai, Šiaurės Makedonijai ir Juodkalnijos Respublikai, turi dvi galimybes:

   • arba asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Budapešte;
   • arba balsuoti paštu.

   Jei Jūs pasirenkate balsuoti paštu, tai rinkimų biuletenius ambasada Jums išsiųs pagal Jūsų nurodytą gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą šioje sistemoje, todėl siūlome itin atidžiai jį norodyti.

   • Raginaname atsakingai įvertinti užsienio valstybės, kurioje ketinate balsuoti, pašto patikimumą.
   • Primename, kad tuo atveju, jeigu balsuosite paštu ne iš Vengrijos, tai balsavimo dokumentų išsiuntimo į ambasadą Budapešte pašto išlaidas turėsite apmokėti patys.
   • Paskutinė diena registruotis balsavimui paštu ambasadoje Budapešte (iš Šiaurės Makedonijos Respublikos, Juodkalnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos Respublikos ar Vengrijos) yra gegužės 19 d.
   • Išsiunčiant savo balsus į ambasadą, užsitikrinkite, kad ant voko paštas uždėtų žymą, ne vėlesnę negu gegužės 26 d. 

   Jei Jūs pasirenkate 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą ir pakartotininiame Respublikos Prezidento rinkimų balsavime dalyvauti asmeniškai, tai į ambasadą Budapešte galėsite atvykti nustatytomis dienomis ir laiku:

   • 2019 m. gegužės 23 d. (ketvirtadienį) nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);
   • 2019 m. gegužės 24 d. (penktadienį) nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. (vietos laiku);
   • 2019 m. gegužės 26 d. (sekmadienį) nuo 10.00 iki 19.00 val. (vietos laiku).

   Lietuvos piliečiai, gyvenantys Vengrijoje, turi ir kitų galimybių dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose (informacija EP puslapyje, informacija Vengrijos Rinkimų tarnybos puslapyje).

   Lauksime užsiregistruojant ir aktyviai dalyvaujant !

   Naujienlaiškio prenumerata