Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

PRIMINIMAS: vyksta rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, registracija

Sukurta 2020.09.03 / Atnaujinta 2020.10.14 11:11
   PRIMINIMAS: vyksta rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, registracija
   PRIMINIMAS: vyksta rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, registracija
   PRIMINIMAS: vyksta rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, registracija
   PRIMINIMAS: vyksta rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, registracija

   Primename, kad vyksta rinkėjų, planuojančių balsuoti užsienyje 2020 m. spalio 11 d. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracija. Dar kartą kviečiame Lietuvos Respublikos piliečius, turinčius teisę balsuoti, nuolat gyvenančius, laikinai išvykusius ar tiesiog balsavimo dienomis būsiančius Vengrijoje, Serbijos Respublikoje arba Bosnijoje ir Hercegovinoje, registruotis balsavimui per ambasadą Budapešte. Elektroninė registracija - čia: https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

   Atsižvelgiant į situacijos neapibrėžtumą dėl COVID-19 rekomenduojame registruotis balsavimui paštu.

   Pasirenkančius balsavimą ambasados patalpose prašome savo atvykimo laiką susiderinti tiesiogiai su ambasada ([email protected], tel. +36 1 224 1910).

   Primename, kad rinkėjai, norintys balsuoti ambasadoje Vengrijoje, Serbijos Respublikai bei Bosnijai ir Hercegovinai turi kelias galimybes:

   • balsuoti paštu;
   • asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Budapešte savaitę prieš balsavimą Lietuvoje;
   • asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos ambasadą Budapešte balsavimo Lietuvoje dieną, t.y. spalio 11 d.

   Jei Jūs pasirinksite balsavimą paštu, tai ambasada rinkimų biuletenius Jums išsiųs į Jūsų gyvenamosios vietos adresą, Jūsų nurodytą rinkėjų registravimosi sistemoje, todėl siūlome savo pašto adresą šioje sistemoje nurodyti pilnai ir itin atidžiai. Be to, primename, kad:

   • paskutinė diena registruotis balsavimui paštu ambasadoje Budapešte (iš Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos Respublikos ar Vengrijos) yra rugsėjo 27 d, sekmadienis.
   • išsiųsdami savo balsus į ambasadą turite užtikrinti, kad paštas ant voko uždėtų žymą, ne vėlesnę negu 2020 m. spalio 10 d.
   • jeigu balsuosite paštu ne iš Vengrijos (t.y. iš Serbijoje arba iš Bosnijos ir Hercegovinos), tai balsavimo dokumentų išsiuntimo į ambasadą Budapešte pašto išlaidas turėsite apmokėti patys.
   • raginame atsakingai įvertinti užsienio valstybės, kurioje ketinate balsuoti, pašto patikimumą ir greitį.

   Siūlome registracijos neuždelsti – nors paskutinė diena registruotis ambasadoje Budapešte balsavimui paštu (iš Vengrijos, Bosnijos ir Hercegovinos ar Serbijos Respublikos) registravimosi sistemoje nurodyta rugsėjo 27 d., tačiau ambasada biuletenius siųs iš karto, kai tik turės galimybes, tam, kad Jums garantuotai liktų laiko nubalsuoti ir išsiųsti biuletenius, kad jie į ambasadą grįžtų laiku.

   Daugiau informacijos -  Vyriausios Rinkimų Komisijos, Užsienio reikalų ministerijos puslapiuose.

   Balsavimo ambasadoje komisija

   Naujienlaiškio prenumerata