Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NAUDINGA INFORMACIJA vykstantiems į/per Vengriją

Sukurta 2020.07.12 / Atnaujinta 2020.07.22 23:22
  NAUDINGA INFORMACIJA vykstantiems į/per Vengriją

  Liepos 12 d. Vengrijos vyriausybė keletu nutarimų nustatė atvykimo į Vengriją tvarką, pasaulio valstybes suskirstydama į tris "spalvotus" sąrašus. Sąrašai bus peržiūrimi kas savaitę, pradės galioti nuo trečiadienių.

  Įvažiavimas į Vengriją reguliuojamas pagal tris valstybių, iš kurių atvykstama, sąrašus – "geltonus", "raudonus" ir "žalius". Sąrašai skelbiami čia: https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c5f7b3f6959f8e2f23dd5a96a3817d28db9e2213/megtekintes.

  • Dauguma Europos Sąjungos  ir Europos Ekonominės Zonos valstybių, įskaitant Lietuvą, (bet išskyrus Bulgariją, J.Karalystę, Norvegiją, Portugaliją, Rumuniją, Švediją – esančias „geltonajame“ sąraše) nei "geltonajame", nei "raudonajame" sąrašuose neįvardintos, t.y. jos yra „žaliajame“ sąraše, iš jų atvykti galima, sveikatos patikrinimas neatliekamas.
  • Serbija, Bulgarija ir Rumunija – "geltonajame" sąraše, iš jų atvykus privaloma 14 d. izoliacija, iš izoliacijos galima prašyti būti išleistam, pateikus 2 negatyvius Covid-19 testus.
  • Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Šiaurės Makedonija, Ukraina – "raudonajame" sąraše, t.y., atvykti iš jų į Vengriją ne Vengrijos piliečiams draudžiama.

  Jei atvykimo į Vengriją tikslas patenka į vieną iš nutarime https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/3ded363d88858fa8cb693217c955d93eced831f3/megtekintes nurodytų išimčių, tai galima prašyti asmeninio leidimo.

  Tranzitas nustatomas privalomais maršrutais, su numatytais maksimaliais laikais (ne didesniais kaip 24 val.), su nurodytomis poilsio vietomis, įrodžius būsiant išvykimą (žr.  nutarimo 11 skyrių, 15 paragrafą, neoficialus vertimas į lietuvių kalbą čia). Šiuo metu tranzitinių koridorių žemėlapis skelbiamas http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor.

  Atkreipiame dėmes, kad sąrašai ir sąlygos nuolat (ir kartais netikėtai) keičiasi, todėl rekomenduojame informaciją apie įvažiavimo į kiekvieną valstybę ir elgesio toje valstybėje sąlygas susižinoti prieš pat įvažiavimą. Daugiau su COVID-19 susijusios informacijos Vengrijoje:

  Dėl konkrečių Jūsų pasirinkto maršruto sąlygų rekomenduojame teirautis atitinkamame sienos perėjimo pukte.

  Naujienlaiškio prenumerata