Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NAUDINGA INFORMACIJA norintiems vykti į/per Vengriją

Sukurta 2020.08.31 / Atnaujinta 2020.09.07 17:34
  NAUDINGA INFORMACIJA norintiems vykti į/per Vengriją

  Rugpjūčio 29 d. šeštadienį, Vengrijos vyriausybė paskelbė, kad užsieniečių atvykimas į šalį nuo rugsėjo 1 d. bus draudžiamas, o atvykstantys Vengrijos piliečiai (arba Vengrijos gyventojai) privalės atlikti 14 dienų karantiną, iš kurio galės būti išleidžiami po dviejų neigiamų COVID-19 testų. Rugpjūčio 30 d. Vengrijos oficialiajame teisės leidinyje „Magyar Közlöny“ paskelbti atitinkami teisės aktai.

  Pateikiame keletą galimai naudingų apibendrinimų iš šių teisės aktų: nuo rugsėjo 1 d. į Vengriją galės atvykti tik tie užsienio piliečiai, kurie turi leidimą nuolat gyventi arba leidimą būti Vengrijoje , [nuo atvykimo] galiosiantį daugiau kaip 90 dienų. Be to, į šalį galės atvykti:

  • krovininio transporto operatoriai;
  • vykstantys tranzitu;
  • tie, kurie gali įrodyti, kad per pastaruosius 6 mėnesius sirgo COVID-19 ir pasveiko;
  • vykstantys karinių konvojų sudėtyje;
  • oficialių vizitų dalyviai /diplomatinių ar tarnybinių pasų savininkai.

  Norintys į Vengriją atvykti dėl žemiau išvardintų ar kitų įrodomų priežasčių, turės pateikti atskirą prašymą, internetu arba per teisinį atstovą, ir sulaukti atskiro leidimo:

  • tie, kurių dalyvavimas yra būtinas Vengrijoje vykstančiose oficialiose bylose;
  • tie, kas užsiima verslu ir turi patvirtinantį kvietimą iš administruojančios, reguliuojančios ar nepriklausomos viešojo administravimo institucijos;
  • atvykstantys gydytis Vengrijoje;
  • studijuojantys Vengrijoje ar laikysiantys egzaminus Vengrijoje, pateikę pažymą iš mokymo įstaigos;
  • pakviestieji į šeimos renginius Vengrijoje, tokius kaip vestuvės, laidotuvės ar krikštynos;
  • dalyvaujantys tarptautinės svarbos sporto, kultūros ar bažnyčios renginiuose;
  • tie, kurie turi slaugyti artimąjį Vengrijoje.

  Užsieniečių tranzitas per Vengriją leidžiamas po atvykstančiojo medicininės apžiūros, jei nekyla įtarimų, kad jis užsikrėtęs, jei atvykstantysis atitinka Šengeno sienų kodekse numatytas atvykimo sąlygas, jei jis įrodo kelionės tikslą ir kad paskirties šalis ir kaimyninė Vengrijai valstybė, per kurią jis vyks į paskirties šalį, vykstantįjį įsileis. Tranzitinis eismas galimas tik nurodytais maršrutais, sustojant nurodytose poilsio stotelėse ir turi trukti ne ilgiau 24 valandų.

  Tiems, kurie kasdien kerta sieną dėl darbo, galios atskiros taisyklės. Išimtys bus taikomos Vengrijos ir kaimyninių valstybių, kurias nustato užsienio reikalų ir prekybos ministras, piliečiams, gyvenantiems 30 kilometrų atstumu nuo valstybės sienos. Tokie asmenys, gyvenantys abipus sienos, galės atvykti į Vengrijos teritoriją arba iš jos išvykti ne ilgiau kaip 24 valandoms, ir negalės nutolti daugiau nei 30 km nuo sienos.

  Primename, kad atvykimo taisyklės gali pasikeisti bet kuriuo metu, todėl vykstant į Vengriją, siūlome vadovautis oficialiais Vengrijos teisės aktų tekstais, pateikiamais „Magyar Közlöny“. Su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministerijos pateiktu vertimu į anglų kalbą galite susipažinti čia. Aktualią informaciją apie kovos prieš pandemiją režimą Vengrijoje siūlome susirinkti prieš pat kelionę iš pirminių šaltinių - Vengrijos institucijų bei tinklapių:

  Naujienlaiškio prenumerata