Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas Budapešte

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.20 17:38
   Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas Budapešte
   Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas Budapešte
   Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas Budapešte
   Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas Budapešte

   Vasario 13 dieną Budapešto Ferenco Listo muzikos akademijoje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetis.

   Sakydama sveikinimo žodį Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė džiaugėsi, kad valstybės jubiliejų švenčia viso pasaulio lietuviai – ir gyvenantys Tėvynėje, ir už jos ribų, nes „tai kiekvieno mūsų, savo kasdieniu darbu kuriančio ne tik šiandieną, bet ir modernios XXI amžiaus Lietuvos ateitį, gimimo diena“.

   Gausiai į renginį susirinkusią publiką fortepijono skambesiu apdovanojo žinoma Lietuvos pianistė ir tarptautinių konkursų nugalėtoja Mūza Rubackytė. Lietuvių kultūros ambasadorė atliko L. van Bethoveno, M. K. Čiurlionio, R. Šumano ir F. Listo kūrinių. Dėkodama už ovacijas gausiai susirinkusiems svečiams, tarp kurių buvo žinomi Vengrijos kultūros, meno ir švietimo atstovai, politikai, Budapešte akredituotas diplomatinis korpusas, Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, atlikėja teigė, kad jai yra didelė garbė atstovauti savo laisvai Tėvynei. M. Rubackytė džiaugėsi, kad gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje jai atvėrė naujų galimybių - teisę koncertuoti prestižinėse viso pasaulio salėse.  

   Mūza Rubackytė už nuopelnus nepriklausomai Lietuvai yra apdovanota Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu. Ji yra tarptautinio F. Listo ir B. Bartoko Budapešto fortepijono konkurso „Grand Prix“ laimėtoja. Vengrijos kultūros ministerija lietuvių atlikėją pagerbė “Pro Hungarica” apdovanojimu, o visai neseniai Lietuvos menininkei įteikta šventojo Kristoforo statulėlė.

   Priėmimo metu svečiai galėjo paragauti lietuviškų produktų: Vengrijoje jau gerai žinomo kietojo sūrio „Džiugas“, UAB „Rūta“ gaminamos saldžiosios produkcijos ir tradicinio šakočio.

    

    

   Nuotraukų autorius Robert Flick

   Naujienlaiškio prenumerata