Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos delegacija dalyvavo sėkmingai baigiant "Dvynių" projektą Makedonijoje

Sukurta 2019.01.30 / Atnaujinta 2019.02.01 19:22
  Lietuvos delegacija dalyvavo sėkmingai baigiant "Dvynių" projektą Makedonijoje

  2019 m. sausio 29 d. Makedonijos sostinėje Skopjėje įvyko Europos Sąjungos "Dvynių" programos projekto „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ uždarymo konferencija. Renginyje taip pat dalyvavo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Makedonijos Respublikai Rasa Kairienė.

  Ministras pasveikino Makedonijos aplinkosaugininkus su reikšmingais pasiekimais vandens valdymo srityje ir džiaugėsi, kad Lietuvos aplinkosaugininkai galėjo padėjo Makedonijos kolegoms dar labiau pagerinti vandens valdymo sistemą. Jis taip pat pabrėžė ilgalaikius Lietuvos įsipareigojimus remti Makedoniją integracijos į Europos Sąjungą procese. L.Linkevičius padėkojo visiems, dalyvavusiems projekte, ir palinkėjo užtikrinti pasiektų rezultatų tęstinumą.

  Projektą per 21 mėnesį (nuo 2017 m. gegužės iki 2019 m. sausio) įgyvendino Austrijos, Lietuvos ir Olandijos konsorciumas. Europos Komisija projekto įgyvendinimui skyrė 1,2 milijono eurų. Lietuvos ekspertai iš Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Lietuvos geologijos tarnybos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros padėjo Makedonijos Respublikos Aplinkos ir fizinio planavimo ministerijos Vandens departamentui patobulinti esamą leidimų vandeniui išgauti išdavimo sistemą bei parengti su Vandens direktyva susijusius poįstatyminius teisės aktus.

  Lietuvos institucijos kartu su partneriais jau yra įgyvendinusios 10 "Dvynių" projektų Makedonijoje.

   

  Naujienlaiškio prenumerata