Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
LT FCB v16 10.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina Vasario 16-osios proga video žinute Youtube

 

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_5978.jpg

Trisdešimtoji Laisvės Gynėjų Diena Budapešte paminėta kitaip nei anksčiau - Vengrijos lietuviai ir Lietuvos draugai rinkosi uždegti atminimo žvakeles Budapešto Didvyrių aikštėje.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sausio 13 d baneris didesnis_600x200.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias vienos svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje metines. Lietuvos ambasada Budapešte kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį uždegant atminimo žvakutes Budapešto Didvyrių aikštėje sausio 13 d. nuo 16:00 iki 18:00 val.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias tragiškų įvykių metines. 1991-ųjų Sausio 13-oji - viena svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje. Lietuvos ambasada Budapešte ir Lietuvių bendruomenė Vengrijoje kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį virtualiu pagarbos bėgimu „Laisvė #S13“.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariai tęsė tradiciją ir pagerbė per 1956 metų Vengrijos revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Spalio 23 dieną lietuviai padėjo vainikus bei uždegė atminimo žvakeles Budapešto "Naujosiose" bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
www urm mazas 5.jpg

Informuojame, kad balsuoti Lietuvos Respublikos ambasadoje Budapešte asmeniškai bus galima 2020 m. spalio 8 ir 9 dienomis (ketvirtadienį-penktadienį ) nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val. bei spalio 10 d. (šeštadienį) nuo 10.00 iki 14.00 val.

2020 m. Seimo rinkimų dieną - spalio 11 d. - ambasadoje balsuoti bus galima nuo 10.00 val. iki 19.00 val. (Vengrijos laiku).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
20200706_200139cr_2Kx10xx.jpg

Kartu su visa Lietuva ir pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką giesmę Valstybės dienos proga susirinko ir Vengrijoje esantys lietuviai.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
crop_700x400_d1_dsc_0514.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda keipėsi į pasaulio lietuvius su video kvietimu aktyviai dalyvauti būsimuose Seimo rinkimuose rudenį.

Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
201011-article_2Kx.jpg

2020 m. spalio 11 d. vyks rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Prasideda rinkėjų, pageidaujančių balsuoti užsienyje, registracija - ambasadose ir elektroniškai. Nuo liepos 1 d. norinčius užsiregistruoti elektroniškai kviečiame naudotis elektronine registracijos sistema, kuri turėtų būti prieinama šiame puslapyje https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
JJ_1KxX.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kviečia pratęsti tradicinį ambasados ir Lietuvių bendruomenės Vengrijoje renginį liepos 6 d. Valstybės dienos proga - bendrą „Tautiškos giesmės“ giedojimą.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
93903_21846d4baa0ea7521cd6b4270748dfcf.jpg

Balandžio 1 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
LT 3.jpg

Primindami apie rekomendaciją sekti vietos institucijų nurodymus dėl elgesio COVID-19 epidemijos metu, dalinamės nuoroda į Vengrijos vyriausybės kovo 27 d. potvarkio dėl išėjimo iš namų ribojimo oficialią versiją bei jūsų patogumui pateikiame neoficialų šio potvarkio vertimą į lietuvių kalbą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
svarbi informacija.png

Tranzitu per Vengriją vykstančių vežėjų dėmesiui pateikiame Vengrijos vežėjų asociacijos ir Vengrijos kelių policijos viešinamą maršrutų, kuriuos Vengrijos policija priskiria sieną kertančioms transporto priemonėms su tranzitiniais kroviniais žemėlapį internete.

Ekonominiai santykiai » Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » #COVID19 »
30metis.JPG

Tęsdama smagią tradiciją ir minėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kartu su lietuvių bendruomene Vengrijoje ir bendradarbiaudama su Valstybine lietuvių kalbos komisija visiems Lietuvos draugams rengia viktoriną. Kviečiame visus bendruomenės narius ir ne narius, studentus ir dėstytojus, Lietuvos piliečius ir Lietuvos draugus susirinkti kovo 7 dieną (šeštadienį) 16.00 val. ir linksmai pasitikrinti savo žinias protų mūšyje „Vasario16-oji – Kovo 11-oji. Esame kartu“.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata