Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_3521.jpg

Kaip ir kasmet Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – pasitiksime „Tautiška giesme“. Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje ir Vengrijos lietuvių bendruomenė visus norinčius kviečia drauge giedoti Lietuvos himną.

Lietuviai Vengrijoje »
vainikas2018.jpg

Kaip ir kasmet Vengrijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Vengrijoje birželio 24 dieną Budapešte drauge pasitinka ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4335.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Budapešte kovo 8 dieną paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4332.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje kovo 3 dieną, šeštadienį, visus neabejingus lietuvių kalbai pakvietė rašyti Nacionalinį diktantą. Šįkart susirinkusieji rašė buvusio disidento, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, pranciškonų vienuolio Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“.

Lietuviai Vengrijoje »
workinlithuania_logo-01.jpg

VŠĮ „Investuok Lietuvoje“, ne pelno siekianti tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra, pristato programą „Work in Lithuania“.

Lietuviai Vengrijoje »
sigma-4.jpg

Šeštadienį, gruodžio 9 dieną, į Budapešto meno galeriją „FUGA“ rinkosi Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, šiuo metu Vengrijos sostinėje studijuojantys lietuviai, Lietuvos ambasados darbuotojai, Lietuvos valstybei simpatiją jaučiantys vengrai. Čia vyko jau tradicija tapusi Kalėdinė vakaronė.

Lietuviai Vengrijoje »
2.jpg

Gruodžio 7 dieną Budapešto Etvešo Lorando (ELTE) universiteto Slavų ir baltų filologijos institute įvyko susitikimas su lietuvių rašytoja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei  Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Giedra Radvilavičiūte, kurios esė rinkinys „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ neseniai išleistas vengrų kalba.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lapkričio 30 d. Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universitete veikiančiame Lietuviško kino klube paminėtos lėlinės animacijos pradininko Vladislovo Starevičiaus (1882 – 1965) 135-osios gimimo metinės.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_8211.jpg

Lapkričio 26 dieną Budapešte jau septintus metus iš eilės surengta Vengrijos sostinėje reziduojančių diplomatų sutuoktinių asociacijos rengiama Kalėdų mugė. Kaip ir kasmet, mugėje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4252 2.jpg

         Lapkričio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vengrijoje lankėsi Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros docentė dr. Vilma Zubaitienė, kuri Vengrijoje gyvenantiems lietuvių bendruomenės nariams ir visiems besidomintiems lietuvių kalba papasakojo apie naujausias lietuvių kalbos nuostatas ir pristatė vartosenos aktualijas.

Lietuviai Vengrijoje »

„Beissoul & Einius“ – tai reiškinys, apjungiantis charizmą, plastiką, hipnotizuojančią elektroniką ir siurrealistinius kostiumus. Šis Lietuvos elektroninės muzikos duetas drąsiai eksperimentuoja su garso, šokio ir mados elementais, o ir mados žurnalai „Vogue“ ir „L'Officiel“ priskyrė jiems stiliaus ikonos vardą. Lietuvos M.A.M.A. apdovanojimuose jie pelnė elektroninės grupės nominaciją, o dainą «Як ти й сказав» galima išgirsti daugumoje Ukrainos gatvių.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4198.JPG

Mirusiųjų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos ambasados Vengrijoje darbuotojai ir Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai spalio 26 dieną pagerbė per 1956 metų vengrų revoliuciją kritusių kovotojų už laisvę atminimą. Lietuviai padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles naujosiose Budapešto bei Kerepešio kapinėse, kuriose žuvusiųjų atminimui įamžinti pastatyti lietuviški koplytstulpiai.

Lietuviai Vengrijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata