Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_5652_cr.jpg

Lietuvos Valstybės dieną būrelis lietuvių, Lietuvos piliečių ir Lietuvos draugų, susirinkę prie Budos pilies vartų, prie paminklo Jogailai ir Jadvygai, giedojo „Tautišką giesmę“.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
85533_3249721cf5e30d5d5985a4ff3280db94.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje siūlo pratęsti tradicinį ambasados ir Lietuvių bendruomenės Vengrijoje renginį Valstybės dienos proga - bendrą „Tautiškos giesmės“ giedojimą.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Img_5492__cr.jpg

Karščiu alsuojančią birželio 22 d. Vengrijoje gyvenantys, dirbantys ir studijuojantys lietuviai bei Lietuvos bičiuliai rinkosi švęsti lietuvių bendruomenės ir ambasados Vengrijoje organizuotos Joninių (Rasų) šventės.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Voting_EU_lt.png

Primename, kad užsienyje gyvenantys rinkėjai, planuojantys dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą ir II-ąjame Respublikos Prezidento rinkimų rate, vyksiančiuose gegužės 26 dieną, turi užsiregistuoti.

Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
Balsavimas_2019_479x291.jpg

Būna taip, kad rinkėjui atrodo, kad jis padarė viską, tačiau biuletenių vis dar į nurodytą adresą negavo. Ką daryti?

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
article.jpg

Vengrijoje, Juodkalnijoje, Šiaurės Makedonijoje, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys Lietuvos piliečiai gali iš anksto balsuoti paštu, o taip pat - asmeniškai atvykę į Lietuvos ambasadą Budapešte.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Rinkimai »
large_0412_Inifltrators_black.jpg

Šių metų balandžio 12 d. lietuviško džiazo mėgėjus Budapešto Opus Jazz klube (H-1093 Budapest, Mátyás str. 8.) nuo 20.00 val. džiugins „Infiltrators Trio“ iš Lietuvos. Koncertą kartu su Vengrijos kolegomis rengia VilniusJazzFestival. Kviečiame apsilankyti. Bilietai - klubo kasose arba internetu.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
article3.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t..

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
Balsavimas_2019_560x340.jpg

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vengrijoje » Rinkimai »
IMG_5094_mod.jpg

Kovo 9 d. Lietuvos ambasadoje Vengrijoje susirinkę Vengrijoje gyvenantys lietuviai bei Lietuvos draugai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Lietuvos vardadienį. Ambasoje šią dieną vyko du renginiai: nacionalinio diktanto rašymas bei tradicinis protų mūšis „Mes mylime Lietuvą“.

Lietuviai Vengrijoje »
LKD_ženklas-1.jpg

Jau tapo tradicija, kad, minėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, lietuvių bendruomenė Vengrijoje kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje visiems Lietuvos draugams rengia viktoriną „Aš myliu Lietuvą“. “. Šiemet organizatoriai visus – bendruomenės narius ir ne narius, studentus ir dėstytojus, Lietuvos piliečius ir Lietuvos draugus – nuoširdžiai kviečia susirinkti kovo 9 d. 16.00 val. ir linksmai pasitikrinti savo žinias protų mūšyje „Kalba gimtoji – gyvastie tautos”.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
BU9B4552.jpg

Lietuvos ambasada Vengrijoje šiemet vėl kviečia prisijungti prie VšĮ Pilietinės minties instituto iniciatyvos ir dalyvauti tarptautiniame suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinančiame konkurse – Nacionaliniame diktante.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_7277.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte surengė Valstybės atkūrimo dienai skirtą koncertą ir diplomatinį priėmimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1396_aa8c5e13c79f0c24c88c30c8373ddb3d.png

Valstybinis studijų fondas (toliau – Fondas) informuoja, kad 2019 m. sausio 21  d.  prasidėjo valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose (toliau - Parama) konkursas. Dokumentai bus priimami iki š.m. vasario 20 d.

Lietuviai Vengrijoje »
IMG_4835_crop.jpg

Prie sausio 11 d. vykusios akcijos “Atmintis gyva, nes liudija” prisijungė ir Lietuvos ambasada Vengrijoje kartu su lietuvių bendruomenės Vengrijoje nariais. Ryte, uždegę atminimo žvakutes, žuvusius už laisvę pagerbė ambasados darbuotojai. Vakare į ambasadą kartu prisiminti 1991 m. sausio 13-osios įvykius bei pasižiūrėti R. Mulano vaidybinį filmą “Mes dainuosim” rinkosi lietuvių bendruomenės nariai bei jų artimieji, lietuvių kalbą besimokantys studentai ir kiti Lietuvai bei jos istorijai neabejingi, penktadienio vakarą paskyrę atminimo susibūrimui.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata