Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Lietuva prisistatė „Literatūros naktyje“ Vengrijos sostinėje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.04.20 14:22
   Lietuva prisistatė „Literatūros naktyje“ Vengrijos sostinėje
   Lietuva prisistatė „Literatūros naktyje“ Vengrijos sostinėje
   Lietuva prisistatė „Literatūros naktyje“ Vengrijos sostinėje

   Kovo 30 dienos vakare Budapešto V ir IX rajonai paniro į „Literatūros naktį“, kurioje pirmą kartą prisistatė Lietuva.

   Biblijos muziejuje Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, jų draugai, plačioji Vengrijos visuomenė klausėsi į vengrų kalbą išversto lietuvių prozininkės, eseistės Giedros Radvilavičiūtės esė „Tostas”. Kūrinį skaitė ir tostus sakė vengrų aktorė Eszter Kiss (Ester Kiš). Renginį vedė esė į vengrų kalbą išvertusi Aranka Laczházi (Aranka Lachazi).

   Biblijos muziejus, kuriame buvo skaitomas Giedros Radvilavičiūtės kūrinys, sulaukė ypač daug lankytojų, kurių veiduose švietė šypsena ir buvo juntamas didelis susidomėjimas Lietuvos prozininkės ir eseistės kūriniu.

   Renginys „Literatūros naktis“ netikėtose Budapešto erdvėse – nuo meno galerijų, muziejų iki rūsių ar turgaus - patraukė daugybės žiūrovų dėmesį. Literatūros mylėtojai leidosi į neįtikėtiną nuotykį – eidami iš vienos vietos į kitą galėjo pasiklausyti įvairiausių kūrinių tekstų iš daugiau nei dvidešimties Europos bei Amerikos žemynų valstybių, susipažinti su kultūrų įvairove, o drauge ir atrasti naujas kultūrines erdves.

   „Literatūros nakties“ tikslas - suteikti platformą įvairioms pasaulio valstybėms kūrybiškai pristatyti savo šalių šiuolaikinės literatūros vertimus.

   Naujienlaiškio prenumerata