Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Andrikienė: „Seimo darbotvarkėje – tarpparlamentiniai ryšiai su Serbija“

Sukurta 2021.03.04 / Atnaujinta 2021.03.05 14:52
  L. Andrikienė: „Seimo darbotvarkėje – tarpparlamentiniai ryšiai su Serbija“

  Po kovo 4 d. įvykusio susitikimo su Serbijos Tautos Skupštinos (Serbijos Parlamento) Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žarko Obradovičiumi Seimo narė Laima Andrikienė pažymėjo, kad „po aštuonerių metų pertraukos įvyko Lietuvos Seimo ir Serbijos Tautos Skupštinos atstovų susitikimas. Tiesa, dėl suprantamų priežasčių jis vyko nuotoliniu būdu“.

  „Tai buvo naudingas, draugiškas pokalbis, puiki galimybė aptarti aktualius Serbijos integracijos į Europos Sąjungą klausimus, Belgrado ir Prištinos santykius“, – sakė parlamentarė. 

  L. Andrikienė yra Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis (Kroatijos Respublika, Albanijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Kosovo Respublika) grupės pirmininkė, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja.

  Susitikime L. Andrikienė pastebėjo, kad santykiai su Vakarų Balkanų šalimis yra Lietuvos užsienio politikos darbotvarkėje, jiems skiriama vis daugiau dėmesio, o tarpparlamentinių ryšių srityje tikimasi intensyvesnių santykių su Serbijos Respublikos parlamentu.

  Ž. Obradovičius pažymėjo, kad Serbija užima strategiškai svarbią vietą Europoje, ir vienas svarbiausių šalies tikslų yra tapti Europos Sąjungos nare: 2015 m. pabaigoje prasidėjusių derybų metu jau atidaryta 18 derybinių skyrių, 2 skyriai preliminariai jau uždaryti, didžiausia kliūtimi derybose lieka 35 skyrius, susijęs su Kosovu.

  Po susitikimo L. Andrikienė pažymėjo, kad artimiausiu metu Lietuvos Seimo nariai numato susitikti su Serbijos parlamento draugystės su Lietuva grupe.

  Daugiau informacijos:
  Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus
  Vyriausioji specialistė Jolita Siriūtė
  Tel. (8 5) 239 6218

  Nuotrauka - (C)Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyrius.

  Naujienlaiškio prenumerata