Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

KVIETIMAS paminėti Laisvės Gynėjų dieną Didvyrių aikštėje

Sukurta 2021.01.08 / Atnaujinta 2021.01.14 19:01
   KVIETIMAS paminėti Laisvės Gynėjų dieną Didvyrių aikštėje
   KVIETIMAS paminėti Laisvės Gynėjų dieną Didvyrių aikštėje

   2021 metų sausio 13 dieną minėsime trisdešimtąsias vienos svarbiausių dienų Lietuvos išsivadavimo iš sovietinės okupacijos kelyje metines. Lietuvos ambasada Budapešte kviečia visus lietuvius ir Lietuvos draugus prisiminti ir pažymėti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį uždegant atminimo žvakutes Budapešto Didvyrių aikštėje sausio 13 d. nuo 16:00 iki 18:00 val.

   1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

   Apgailestaujame, kad dėl Covid-19 epidemijos nėra galimybių pratęsti tradicijos susirinkti ambasadoje. Kviečiame atvirame ore, viešoje žinomoje vietoje uždegti atminimo tragiškiems įvykiams žvakutes. Juk žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus.

   Sausio 13 d., trečiadienį, nuo 16 val. iki 18 val. lauksime Jūsų Budapešto Didvyrių aikštėje (Budapest, Hősök tere, 1146 Hungary). Maloniai prašome, esant galimybėms, užsirašyti konkrečiam laikui (tel. +36 1 224 7910 arba el.paštu [email protected]), kad tarp padedančiųjų žvakutes nesusidarytų persidengimų.

   Renginio vietoje prašome griežtai laikytis visų šalyje galiojančių su Covid-19 pandemijos susijusių apribojimų – dėvėti kaukes, nesibūriuoti daugiau kaip po 3 (jei tai ne šeima), ir išlaikyti tarpusavyje bent 2 m atstumą. Labai Jus prašome, Jums uždegus ir palikus žvakutę, prie atminimo užrašo ilgai nestovėti ir sudaryti sąlygas prieiti kitiems.

   Prieš 30 metų sausio 13-tąją tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.  Atsilaikykime ir mes prieš epidemiją - sugebėkime net ir tokiomis sąlygomis paminėti savo tautos didvyrius!

   #Sausio13  #NeverForget #Freedom #30Sausio13 #January13
   #AšPrisimenuKodėlEsameLaisvi  #IRememberWhyWeAreFree

   Naujienlaiškio prenumerata