Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

KVIETIMAS: lietuviški filmai - Budapešto dokumentinių filmų festivalyje

Sukurta 2019.10.25 / Atnaujinta 2019.11.14 07:56
   KVIETIMAS: lietuviški filmai - Budapešto dokumentinių filmų festivalyje
   KVIETIMAS: lietuviški filmai - Budapešto dokumentinių filmų festivalyje

   Informuojame, kad šių metų lapkričio 12-17 dienomis Budapešte vyks 16-asis Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis žmogaus teisių tematika "Verzio". Kviečiame dalyvauti visame festivalyje, ir ypač lietuviškose jo dalyse kinoteatre "KINO Cafe Mozi" (Szent István krt. 16, Budapest 1137) lapkričio 14, 15 ir 16 dienomis.

   Šių metų festivalyje skirtingus  požiūrius iš skirtingų pasaulio kraštų padės atspindėti ir Lietuvos poetinės dokumentikos programa. Lietuviškos poetinės dokumentikos programą “Šviesos ir šešėlių rimai” pristatys kino kritikas ir mokslininkas Narius Kairys. Ją sudaro du atskiri dokumentinių filmų blokai: "nuo 1960-ųjų" ir "po 1990-ųjų". Jono Meko „Prisiminimai apie kelionę į Lietuvą“ įtraukti į festivalio nekonkursinę programą "Hommage".

   Poetinė dokumentika - tai unikalus žanras, kurio tradiciją suformavo Robertas Verba,  garsiausiuose savo filmuose "Senis ir žemė", "Čiūtyta rūta", "Šimtamečių godos" (1969 m., filmas bus demonstruojamas festivalio metu) herojais pasirinkęs senus žmones. Festivalyje taip pat bus pristatomi Verbos tradiciją savaip tęsę Henrikas Šablevičius, Edmundas Zubavičius, naujosios kartos kūrėjai Diana ir Kornelijus Matuzevičiai, Audrius Stonys, Rimvydas Leipus. Šie režisieriai savo žvilgsnį sutelkė ne į paradigminį socialinį ir politinį XX amžiaus pokytį, o į tai, ką Audrius Stonys vadina individų „vidiniais peizažais“.

   Dokumentinio filmų programoje "Hommage" metu bus rodomas ir Jono Meko filmas „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“, kuriame autorius bando parodyti Lietuvą per savo prisiminimus.

   Maloniai kviečiame apsilankyti:

   • lapkričio 14 d. nuo 16:15 - lietuviškos poetinės dokumentikos programos I-oji dalis.
   • lapkričio 15 d. nuo 17:00 - lietuviškos poetinės dokumentikos programos II-oji dalis.
   • lapkričio 16 d. nuo 16:15 - dokumentinio filmų programa "Hommage".

   Detalią festivalio programą galite rasti čia http://www.verzio.org/en/2019/program/films-a-z.

   Bilietus įsigyti galima kino teatro “Kino Cafe Mozi” kasose arba per kinoteatro tinklapį http://kinocafemozi.hu/.

   Kviečiame dalyvauti pačius ir pakviesti galimai susidomėsiančius!

    

   Naujienlaiškio prenumerata