Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

KVIETIMAS (atnaujintas): atidaroma lietuviško dizaino paroda Budapešto dizaino savaitėje

Sukurta 2019.10.01 / Atnaujinta 2019.10.03 22:13
   KVIETIMAS (atnaujintas): atidaroma lietuviško dizaino paroda Budapešto dizaino savaitėje
   KVIETIMAS (atnaujintas): atidaroma lietuviško dizaino paroda Budapešto dizaino savaitėje

   Spalio 5-13 dienomis Budapešte vyksianti paroda “DESIGN LITHUANIA”, pristatanti lietuvišką dizainą Budapešte, kartu su Latvijos ir Estijos ekspozicijomis sudarys Budapešto dizaino savaitės garbės svečių ekspoziciją. Joje eksponuojami  daugiau nei 20 talentingų Lietuvos dizainerių ir dizaino studijų darbai. Maloniai kviečiame apsilankyti – jos atidaryme, renginiuose ir pačioje parodoje!

   Paroda veiks „Ateliers Pro Arts“ (A.P.A.) galerijoje  (Horánszky utca 5, 1085 Budapest, pirmame aukšte). A.P.A. galerija įsikūrusi miesto centre bei bus vienas iš pastatų, kuriuose vyks pagrindiniai festivalio renginiai, pritraukiantys didžiąją dalį festivalio lankytojų.

   DESIGN LITHUANIA – tai keliaujantis lietuviško dizaino parodų ciklas, iki šiol aplankęs jau nemažą skaičių garsiausių Europos sostinių (Paryžių, Londoną, Stokholmą, Budapeštą, Minską ir kt.). DESIGN LITHUANIA parodomis siekiama pristatyti tiek dizaino profesionalų, tiek jaunųjų dizaino kūrėjų geriausius darbus svarbiausiuose Europos dizaino renginiuose, taip atkreipiant dėmesį į Lietuvos potencialą bei dizaino išteklius.

   Parodoje „Design Lithuania“ eksponuojami keramikos, mados aksesuarų, interjero dizaino, baldų ir šviestuvų bei kitų dizaino sričių darbai reflektuoja su tekmės (ang. Flow) tematika - šių metų Budapešto dizaino savaitės festivalio tema. Šios parodos metu ne tik bus galima pažinti lietuvių dizaino identitetą, tačiau ir atrasti jo kitoniškumą bei įvairiapusiškumą. Parodos lankytojai kviečiami į jaukią, namų aplinką primenančią ekspozicijos erdvę atrasti lietuviško dizaino kuriamą jaukumą, natūralumo ir gamtos pojūtį.

   Projektas organizuojamas Lietuvos Dizaino Forumo nuo 2012 metų. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

   Parodos atidarymas - spalio 4 dieną, penktadienį, 19 valandą. Organizatoriai maloniai kviečia dalyvauti!

   Paroda veiks iki spalio 13 dienos, nuo 12 val. iki 18 val.

   Šalia parodos vyks ir kiti renginiai, pristatantys Baltijos ir Lietuvos dizainą. Vienas iš jų  - paskaitos apie dizaino istoriją – vyks spalio  5 dieną, šeštadienį, nuo 16:30 „LUMEN“ patalpose (Horánszky utca 5, 1085 Budapest, pagrindiniame aukšte):
            16:35–17:20 Janno Siimar;
            17:20–18:05 Dita Danosa, Arthur Analts;

            18:10–18:55 Gražina Bočkutė, Agné Balkė.

   Maloniai kviečiame visus galinčius ir norinčius dalyvauti! (Įėjimas nemokamas, registracija nėra būtina)

   Naujienlaiškio prenumerata