Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.04.02 13:39
  „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

  „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – nuo 2017 m. kryptingai vystomas didžiausias iki šiol Kauno miesto ir rajono kultūros projektas, kurio šūkis – „Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę“, todėl pagrindinis projekto tikslas yra pokytis iš nostalgija praeičiai gyvenančio į atvirą ir demokratišką miestą, pasitelkiant unikalią Kauno modernizmo architektūrą, istoriją ir atmintį, fluxus ir dizaino idėjas ir šiandien čia gyvenančią bendruomenę.

  Nuo pat titulo suteikimo „Kaunas 2022“ kasmet kviečia į 8 didžiuosius renginius Kauno mieste ir rajone: tarptautinę Laimės dieną (kovo mėn.), „Šiuolaikines seniūnijas“ (Kauno rajone visą vasarą), Jaunimo festivalį (liepos mėn.), „ConTempo“ festivalį (rugpjūčio mėn.), tarptautinį Europos kultūros sostinės forumą (rugsėjo mėn.), Fluxus festivalį (rugsėjo mėn.), Istorijų festivalį (spalio mėn.), Kauno dizaino įvykį (spalio mėn.). Šiais renginiais siekiama atkreipti dėmesį į skirtingus kultūros aspektus: bendruomeniškumą, miesto istoriją, šiuolaikinius menus.

  2022-aisais, kultūros sostinės projektui pasiekus aukščiausią tašką, Kaunas pakvies į daugiau nei 300 kultūros įvykių, iš kurių net 52 tarptautiniai. Taigi Kaune ir Kauno rajone kultūros entuziastų kiekvieną savaitgalį lauks po vieną svarbų kultūrinį įvykį. Su šiuolaikiniu Kauno mito herojumi – Kauno Žvėrimi – 2022-aisiais supažindins Šiuolaikinio Kauno mito trilogija: "Sukilimas" (sausio 19–23 d.), "Santaka" (gegužės 20–22 d.) ir "Sutartis" (lapkričio 25–27 d.).

  Daugiau informacijos: kaunas2022.eu

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata