Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Įvyko susitikimas su Tokajaus meru

Sukurta 2020.01.16 / Atnaujinta 2020.01.17 12:59
    Įvyko susitikimas su Tokajaus meru

    Ketvirtadienį, sausio 16 d., ambasadorius Vytautas Pinkus susitiko su Tokajaus miesto meru Diordiu Pošta (Posta György) ir kalbėjosi apie Lietuvos ir Vengrijos ryšių stiprinimą savivaldybių lygmenyje. Abu pašnekovai pabrėžė kultūrinio bendradarbiavimo svarbą.

    Tokajaus, garsaus vyno istorija Vengrijos miesto, meras džiaugėsi jau egzistuojančiais puikiais kultūriniais ryšiais su Lietuva: Tokajaus miesto centrinės aikštės parkelį puošia medinės skulptūros, kurias įvairiu metu sukūrė Lietuvos medžio drožėjai Ipolitas Užkurnys, Antanas Česnulis ir Rimantas Zinkevičius ir kiti. Vieną iš įvažiavimų į miestą puošdavo lietuviškų skulptūrų pora, deja, viena iš jų atmosferos buvo paveikta tiek, kad ją teko nuimti. Meras pasidalino gera žinia, kad miestas gavo finansavimą aikštėms sutvarkyti, ir pranešė, kad jei Lietuva surastų galimybių atnaujinti senas ar pagaminti naujas skulptūras, tai miestas mielai tradiciją pratęstų ir naujųjų medžio dirbinių sumontavimu pasirūpintų.

    Pašnekovai nutarė pratęsti pokalbį ruošiant bendrus projektus. Tokajaus meras D.Pošta taip pat mielai lauks pasiūlymų dėl susigiminiavimo su kažkuo panašiu Lietuvos miestu.

    Naujienlaiškio prenumerata