Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje 2017.11.23 (ketvirtadienį) 18 val. Vengrijoje gyvenančius lietuvius, bendruomenės narius ir visus besidominčius lietuvių kalba kviečia į Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros docentės dr. Vilmos Zubaitienės paskaitą-pokalbį „Dabartinės lietuvių kalbos aktualijos. Nuostatos ir vartosena“.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
94_04-pakui-hardware-sic-helsinki-ugnius-gelguda-neringa-cerniauskaite-2017.jpg

Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda, taip pat žinomi kaip „Pakui Hardware“ – tai moderniojo meno atstovai. Abu menininkai įsikūrę kažkur tarp Vilniaus, Bruklino ir Niujorko. Šį kartą jie kviečia į pasimatymą su jų kūryba „Trafó“ galerijoje, Budapešte.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Lapkričio 8 dieną, trečiadienį, 17 val. Vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Deák Ferenc u. 17, 1052 Budapest) atidaroma visiems puikiai žinomos knygos „Alisa stebuklų šalyje“ iliustracijų paroda. Parodoje bus eksponuojama 72 menininkų iš 18 valstybių darbai. Lietuvai atstovauja dvi menininkės – Lina Dūdaitė ir Lina Žutautė.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4179.JPG
Lietuvos kinas Budapešte Įkelta2017.10.12

Spalio 10 dieną, tęsdama gražią tradiciją kartu su Vengrijos lietuvių bendruomene pažiūrėti lietuvišką filmą, Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte pakvietė visus besidominčius drauge pažiūrėti jaunos lietuvių režisierės Linos Lužytės naujausią meninį filmą „Amžinai kartu“. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
imagesSLCJLE8B.jpg

Rugsėjo 29 dieną Vengrijoje, kaip ir dar trisdešimtyje Europos šalių, rengiama „Tyrėjų naktis“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
PLAKATAS.jpg

Rugsėjo 26 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Vengrijoje prestižiniame Budapešto istorijos muziejuje atidarė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą parodą „Lietuvos kova už laisvę. Netekčių istorija“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4465.jpg

Rugsėjo 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Latvijos Respublikos ambasada Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universiteto Slavų ir baltų filologijos institute paminėjo Baltų vienybės dieną.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4007.JPG

Liepos 22 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė susitiko su Vaco miesto metu Atila Fiordošu (Atilla Fördős). Susitikimo metu buvo aptartas galimas ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas tarp atskirų Lietuvos miestų ir Vaco.

Istorinė, kultūros diplomatija »
liepos 6 2017 _Budapeštas.jpg

Lietuvos Valstybės dieną lietuvių bendruomenės ir ambasados Vengrijoje atstovai kartu su šeimos nariais ir draugais bei esančiais Vengrijoje tautiečiais giedojo „Tautišką giesmę“ Budapešte.

Lietuviai Vengrijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3876.JPG

Birželio 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė lankėsi Nyrbatore. Šiaurrytinėje šalies dalyje įsikūręs miestas laikomas Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gimtine.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpg

Gegužės 15 d. Segedo mieste Vengrijoje įvyko Vilmos Zsigmond kino festivalio uždarymo ceremonija. Jo metu buvo išdalinti aštuoni apdovanojimai ir net du iš jų — lietuvių režisierės Albinos Griniūtės ir operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus dokumentiniam filmui „Ateljė „Rojaus drabužiai“. Šiam filmui tarptautinė komisija skyrė kino kritikų prizą ir prizą geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3764.JPG

Balandžio 21 dieną Vengrijos Kiškunmajšos miesto muziejuje Lietuvos Respublikos ambasadorė Rasa Kairienė atidarė  Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos parengtą, 1941-1991 metų lietuvių kovoms už Laisvę bei  netektims atminti skirtą parodą „Lietuvos kova už laisvę. Netekčių istorija“. Paroda supažindina su mūsų valstybės tragiškais istorijos momentais, kai 1941 m. birželio 14 d.  prasidėjo masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į tolimiausius Sovietų Sąjungos kampelius. Kartu tai ir proga priminti Lietuvos išsilaisvinimo bei Nepriklausomybės atkūrimo istorinius faktus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Filmo kadras_Atelje_2.jpg

Režisierės Albinos Griniūtės dokumentinis filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“ atrinktas dalyvauti Vengrijos Segedo mieste vyksiančio kino festivalio konkursinėje programoje. Festivalis, pavadintas pernai mirusio legendinio vengrų kino operatoriaus Vilmos Zsigmond vardu, šiais metais organizuojamas pirmą kartą. Gegužės 10-13 d. vyksiančio festivalio tikslas - atkreipti dėmesį į kino operatorių darbą ir pristatyti publikai geriausius naujus jaunų kūrėjų filmus iš viso pasaulio.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0944.JPG

Kovo 31 dieną „Budapešto naujoje meno galerijoje“ įvyko parodos „Menas/Dizainas be sienų“, kurioje dalyvauja ir menininkai iš Lietuvos, iškilmingas atidarymas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2933.jpg

Kovo 30 dienos vakare Budapešto V ir IX rajonai paniro į „Literatūros naktį“, kurioje pirmą kartą prisistatė Lietuva.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata