Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Filmai Budapešte priminė "Baltijos kelią"

Sukurta 2019.10.15 / Atnaujinta 2019.10.17 18:31
   Filmai Budapešte priminė "Baltijos kelią"
   Filmai Budapešte priminė "Baltijos kelią"
   Filmai Budapešte priminė "Baltijos kelią"

   Spalio 14 d. Lietuvos Respublikos ambasada Budapešte, kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė filmų peržiūrą, skirtą "Baltijos kelio" 30-osioms metinėms pažymėti. Prisiminimai iš Lietuvos buvo atspindėti Lauros Paukštės filme "Nepakartojamasis Baltijos kelias".

   Prieš prasidedant filmų peržiūrai, trys Baltijos valstybių ambasadoriai, kartu stovėdami prie ekrano, kvietė žiūrovus prisiminti prieš 30 metų įvykusią taikią pilietinio pasipriešinimo akciją ir iš šiandienos situacijos pažvelgti į "Baltijos kelio" sąsajas su kitais 1989 m. ir vėlesniais įvykiais Europoje ir pasaulyje.

   Pristatydamas lietuvišką dokumentinį filmą, ambasadorius Vytautas Pinkus pabrežė filmo režisierės Lauros Paukštės sprendimą filmą pavadinti „Nepakartojamas Baltijos kelias“, vertinant šio įvykio unikalumą ir žmones jungusią dvasią bei svarbą istorijai. "Baltijos kelias" suvienijo nesuskaičiuojamą skaičių žmonių, nes negalėję atvykti į tiesioginę gyvąją grandinę, tiesiog buvo kartu susikibdami rankomis ten, kur buvo. Taip nutiko ir filmo autorei Laurai Paukštei, kuri pasitiko "Baltijos kelią" ant Baltijos jūros kranto, draugų, artimųjų ir aplinkinių žmonių būryje. Ambasadorius išplėtojo filmo mintį, kad "Baltijos kelias" buvo vienas šviesiausių įvykių trijų tautų istorijoje, jo nepavyktų pakartoti kopijuojant. Tačiau nuo "Baltijos kelio" dienos mūsų žmonės žino, kad iškilus didelei grėsmei trys tautos susivienytų ginti savo laisvės kartu.

   Panašių emocijų galima buvo pasisemti ir iš peržiūros metu taip pat pademonstruotų Latvijos TV istorinio Mārtiņš Ķibilds sukurto ir vedamo serialo "Atslēgas" dalies “Baltijas Ceļš” bei iš 2019 m. Estijos dokumentinio filmo "The Baltic Way 30: Wake up Baltic States!"

   Kino teatrų tinklui „Art Mozi“ („Menas Kinas“) priklausančiame kino teatre „Art+“ gausiai susirinkę svečiai kiekvieną filmą palydėjo ovacijomis, o po peržiūros dalijosi įspūdžiais ir nuomonėmis.

   Baltijos kelias - tai taiki, 1989 m. rugpjūčio 23 d. įvykusi demonstracija, kurios metu 2,5 milijono Estijos, Latvijos ir Lietuvos piliečių susikibo rankomis, sudarydami 675 km ilgio žmonių grandinę. Šia akcija jie atkreipė dėmesį į Molotovo ir Ribentropo pakto 50-ąsias metines, kai Tarybų Sąjunga ir Vokietija slaptu susitarimu pasidalijo Europą. Tokiu būdu Baltijos šalys 1940 metais pateko Tarybų Sąjungos įtakon. Prieš 30 metų Baltijos šalių gyventojai šia akcija pademonstravo savo vienybę ir bendrą laisvės troškimą.

   Naujienlaiškio prenumerata