Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VENGRIJOJE, SERBIJOS RESPUBLIKAI, BOSNIJAI IR HERCEGOVINAI, JUODKALNIJAI IR MAKEDONIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: Deak Ferenc utca 15, 1052 Budapest, HUNGARY

plačiau »

Tel. +36 1 224 79 10
Faksas +36 1 20 23 995
El. paštas

Budapešte – lietuviško kino pristatymas

Sukurta 2017.12.04 / Atnaujinta 2017.12.04 14:43

Lapkričio 30 d. Budapešto Etvešo Lorando  (Eötvös Loránd, ELTE) universitete veikiančiame Lietuviško kino klube paminėtos lėlinės animacijos pradininko Vladislovo Starevičiaus (1882 – 1965) 135-osios gimimo metinės.

Slavų ir baltų filologijos institutas kartu su Lietuvos ambasada Vengrijoje lietuvių kalbos besimokančius studentus, Vengrijos lietuvių bendruomenės narius ir lietuvišku kinu besidominčius vengrus supažindino su Lietuvoje gyvenusio ir Kaune pradėjusio kurti menininko kūryba, pristatė kino istoriko Vytauto Mikalausko parengtą knygą „Stebukladaris iš Kauno“ bei režisierių Lino Augučio ir Donato Ulvydo sukurtą pilnametražį meninės dokumentikos filmą „Vabzdžių dresuotojas“.

Vladislavas Starevičius – lenkų kilmės režisierius, vienas iš lietuviško kinematografo pradininkų, visame pasaulyje išgarsėjęs kaip savitos lėlių animacijos pionierius, vadintas šios meno srities stebukladariu, dar tituluotas Europos Voltu Disnėjumi. Menininkas gyveno ir kūrė Lietuvoje, Rusijoje ir Prancūzijoje. Pirmasis pasaulyje filmuose panaudojo lėles, realistišką jų mimiką, sukūrė naują animacijos techniką. 1909 m. sukūrė pirmąjį savo filmą „Prie Nemuno“.

 

 

Naujienlaiškio prenumerata